У 16. колу Лиге младих ЖРК Леотар је угостио екипу ХРК "Чапљина" из истоименог града и побиједио 21:20 (9:12). Осим самог почетка утакмице када је Леотар повео са 3:1 током цијелог трајања првог полувремена трајала је и резултатска клацкалица у којој су се екипе смјењивале у вођству.

У самој завршници захваљујући прије свега расположеној Галићевој, Чапљина одлази на одмор са три гола предности 9:12. Међутим, у првих седам минута наставка Леотар је стигао до изједначења 14:14, а у 32. минути под диригентском палицом стандардно добре Јане Мусић успио је да стекне вођство од три гола 17:14.

И када је изгледало да ће се утакмица мирно привести крају у корист домаћих, Чапљина је преко расположене и разигране Изабеле Шутало режирала драматичну завршницу из које је Леотар изашао као побједник тијесним резултатом 21:20.

Овом побједом требињске рукометашице су се примакле на корак од првог мјеста за које ће између њих и Груда одлучити резултати у посљедња три кола у којима Леотар има једну утакмицу код куће и двије у гостима.

Занимљиво је истаћи да су обје екипе као и присутна публика поздравиле одлично дијељење правде од стране младог судијског пара Иване Кисин и Радована Турнића, који су својим ангажманом допринијели да се меч одигра на задовољство свих актера без обзира на коначни исход.

Најефикаснија код побједника била је Мусић са 7, а М. Спаић је дала 4 гола.

ЖРК "Леотар": К. Којовић, С. Којовић 3, Вукоје 3, Мусић 7, Рачић 1, Шишић 1, М. Спаић 4, Шпец, И. Бујаковић, М.Бујаковић, Амбулија, Шупљеглав, Зубац, Бркан 3, Илић, Грубачић, И.Спаић. Тренери: Борис Вулетић и Здравко Комненовић.