У 24. колу Премијер лиге БиХ РК "Леотар" је у Спортској дворани "Милош Мрдић" побиједио РК "Криваја" из Завидовића 36:27 (18:9). Ово је 15 побједа Требињаца и сада имају 31 бод.

Леотар је у петом минуту имао 5:0, али у 15. минуту било је 9:6. Од тада па све до 25. минута домаћин прави серију 7:0 и долази до предности 16:6, али се на одмор отишло са 18:9.

Током другог полувремена у 34. минуту домаћин има и плус 13 голова разлике 24:11. До краја утакмице није било бојазни и знао се сигуран побједник тако да је коначан резултат 36:27.

Након утакмице тренер Дарко Таврић је честитао својим играчима.

Најефикаснији у редовима Леотара били су Димитријевић са 10, Станковић са 6 и Аризановић са 5 голова, док је тандем голмана Савовић и Кнежевић имали 19 одбрана, а код гостију Абдурахмановић је дао 6 голова.

"Прекинули смо серију од три узастопна пораза. Није било лако посљедњих десет дана,али треба научити патити са екипом, а не само радовати се кад иде добро. Свака част мојим играчи ма на односу према игри вечерас и надам се да ћемо до краја сезоне играти на овом нивоу. У сриједу играмо реванш утакмицу Куп-а БиХ у Вогошћи против истоимене екипе. Даћемо све од себе да покушамо надокнадити минус четири из прве утакмице. Ако успијемо, у реду, ако не фокусираћемо се на првенство", рекао је Таврић.

У наредном колу Премијер лиге Требињци гостују у Живиницама гдје их дочекује РК"Коњух".

Спортска дворана "Милош Мрдић". Судијски пар: Анте Рашић и Жарко Хрстић (оба Љубушки). Делегат: Младен Раић (Мостар). Искључења: Леотар 6x2, а Криваја 6x2. Седмерци: Леотар 4(4),а Криваја 1(1).

РК "Леотар": Савовић, Анђушић, Вераја 1, Аризановић 5, Нинковић, Милојевић 3, Парежанин 1, Станковић 6, Ратковић 4, Тодоров, Петровић, Уљаревић 2, Мићевић, Смајилбеговић 4, Димитријевић 10, Кнежевић.Тренер: Дарко Таврић.

РК "Криваја"; Омеровић, Хамуровић, Амиловић 3, Башић 4, Ћосић, Мехић 1, Синановић 1, Сушић, Хусановић, Торлаковић 2, Телаловић 4, Превишић 3, Чолаковић 3, Абдурахмановић 6, Авдић, Хаџикасић. Тренер: Иван Дивковић.