U 19. kolu Prvenstva BiH KK "Leotar" je u Sportskoj dvorani "Miloš Mrdić" pobijedio KK "Promo" iz Donjeg Vakufa 89:60 (21:15, 26:20, 12:12, 30:13). Ovo je deseta pobjeda Trebinjaca koji imaju i devet poraza.

Počelo je odlično sa trojkom Šakotića, ali su gosti u četvrtom minutu poveli sa 5:7, a u petom minutu bilo je 11:7. Gosti su u šestom minutu opet poveli 11:12 i to je bilo posljednje njihovo vođstvo. Prvu četvrtinu domaćin je završio sa šest koševa prednosti 21:15.

Tokom drugih deset minuta Leotar je polako povećavao prednost i u 16. minutu bilo je 41:27, ali se na poluvrijeme otišlo sa plus 12 - 47:35.

Treća četvrtina završena je 12:12 i u posljednjih deset minuta ušlo se sa rezultatom 59:47. Domaćin je u četvrtoj četvrtini imao i plus 31 u 37.minutu 84:53. Na kraju utakmice na semaforu je pisalo 89:60.

Najefikasniji kod pobjednika bili su Šakotić sa 22te Milanović i Adžić sa 14 koševa, a kod gostiju jedini dvocifreni bio je Alkić sa 14 koševa.

U narednom kolu Leotar gostuje KK "Sloboda" u Tuzli.

KK "Leotar": Milanović 14, Adžić 14, Šakotić 22, Albijanić 5, Anđušić 7, Milović, Aleksić, Milidragović 3, Ninković 5, Košanin 11, Bojanić 8, Đurasović. Trener: Marko Ičelić.

KK "Promo": Kalić 9, Sertović 9, Bajramović 8, Nezirić 1, Kembel 4, Alkić 14, Čavak 3, Imamović 3, Hadžiselimović 9, Ugarak. Trener: Admir Džihan.