Екипа ЖРК "Леотар" je у Спортској дворани "Милош Мрдић" одиграла синоћ и данас двије утакмице у Првој лиги Републике Српске и остварила одличне резултате. Синоћ је побијеђена екипа ЖРК "Борја" из Теслића 31:20, а данас су Требињке одиграле неријешено 25:25 са ЖРК "Младост" из Бањалуке.

На утакмици против екипе из Теслића екипа Здравка Комненовића је лепршавом и веома допадљивом игром побиједила са 11 голова разлике. Млади састав Леотара показао је да стасава једна нова талентована генерација која ће засигурно за неколико сезона имати значајну улогу у рукомету у региону.

Куриозитет је да је ово била прва првенствена побједа нове генерације требињских рукометашица које ће надамо се веома брзо достићи ниво једне значајне и респектабилне екипе, а Миа Спаић је први пут понијела капитенску траку сениорског састава ЖРК "Леотар".

Побједа је поклоњена тренеру Борису Вулетићу који је имао здравствених проблема.

Голове за екипу Леотара дале су Мусић 8, С. Којовић 7, Ратковић 5, Рачић 3, М. Спаић и Шупљеглав по 2, Шишић, И. Бујаковић, Бркан и Илић по 1 гол.

Данас су младе Требињке одиграле неријешено 25:25 (14:10) против ЖРК "Младост" из Бањалуке. Одлично су почеле домаће рукометашице и у 19.бминуту било је 10:2, а у 23. минуту 13:5. До одласка на полувријеме Леотар даје један гол, а Младост пет тако да је првих 30 минута завршено 14:10.

Током другог полувремена понестало је снаге младој екипи Леотара и почеле су више да гријеше јер им је понестало концентрације тако да гошће први пут долазе у вођство у 60. минуту 24:25. Ипак, правда је задовољена јер је у посљедњим тренуцима С. Којовић дала гол за изједначење и коначан резултат 25:25.

Најбоља у редовима домаћина била је С. Којовић која је дала 17 голова.

Тренер Здравко Комненовић дао је кратак резиме послије два меча.

"Синоћ смо показали да смо боља екипа од оне из Теслића и на тај начин направили искорак према средини табеле. Са бодом против Младости која је била један од фаворита у Првенству наша млада и мотивисана екипа успјела је да направи изненађење и овај бод нас подиже на још виши ниво, иако смо могли и да побиједимо јер смо током цијеле утакмице водили. Задовољан сам, дјеца раде, мотивисана су и надам се добрим резултатима. У наредном колу идемо у Рогатицу", јасан је Комненовић.

ЖРК "Леотар": К. Којовић, И.Спаић, Шпец, Зубац, Грубачић, Шупљеглав, И. Бујаковић 2, Илић, М. Бујаковић, Вукоје 2, С. Којовић 16, Мусић 2, Бркан 2, Рачич, Шишић 1, М. Спаић. Тренер: Здравко Комненовић.