У 22. колу Премијер лиге БиХ у Спортској дворани "Милош Мрдић" РК "Леотар" је поражен од РК "Извиђач" из Љубушког 22:32 (10:14). Леотар није успио да нанесе пораз водећем Извиђачу у утакмици која је проглашена дербијем кола.

Ни публика, а било их је око 800, својим навијањем и бодрењем није успјела да покрене Требињце који су се у првом полувремену трудили и доста добро парирали противнику, али у других 30 минута виђена је сасвим друга слика на паркету.

Почетак утакмице наговијештавао је једну занимљиву и узбудљиву утакмицу јер се играло гол за гол и у 15. минуту било је 5:5. Тада гости дају два гола и на семафору је писало 5:7. Након тога, гости опет имају из седмерца прилику да повећају на плус три, али Кнежевић брани седмерац. Ипак, у 20. минуту Шаравања даје гол за госте и три гола је предности 5:8.

Након дужег времена Ратковић даје гол за 6:8, да би у 25. минуту на семафору писало 6:10, а након тога и 7:11. Четири гола разлике су гости одржавали до одласка на полувријеме тако да је првих 30 минута завршило 10:14.

На почетку другог полувремена домаћин смањује на 12:14 у 33. минуту, а онда гости у наредних 11 минута праве серију 1:9 тако да је у 44. минуту на семафору писало 13:23. Ту предност гости су одржали до краја утакмице тако да је коначан резултат био 22:32.

Након овог кола Требињци се налазе на петом мјесту са 29 бодова.

Тренер Дарко Таврић био је незадовољан игром своје екипе и истакао да од дербија није било ништа него само тренутно стање на табели.

"Извиђач је вечерас био предоминантан и ово је наша најгора утакмица у посљедње три године од како сам ја на клупи. Двије ријечи ћу рећи'брука и срамота'. Није проблем што смо изгубили десет разлике већ је проблем однос према игри и онако како су се вечерас понашали моји играчи на паркету и то сигурно нећу дозволити. Проблем је како се односимо према дресу Леотара и то је нешто што ћу од понедељка драстично промијенити. Мора се промијенити однос и бити одговоран према свом послу и према клубу од којег тренутно једеш хљеб. Велика већина није свјесна тога тако да ја то не могу да дозволим по цијену да до краја узгубимо све утакмице", категоричан је Таврић.

У наредном колу Требињци гостују у Вогошћи гдје их дочекује истоимени противник.

Спортска дворана "Милош Мрдић" 800 гледалаца. Судијски пар: Недима Арнаутовић и Александар Јовић (оба Тузла). Делегат: Горан Сушић.Искључења: Леотар 5x2, а Извиђач 1x2. Седмерци: Леотар 2(2), а Извиђач 6(4).

РК "Леотар": Савовић. Вераја, Аризановић 3, Милојевић 8, М. Парежанин 4, Станковић, Ратковић 3, Тодоров, Петровић, Бабић 3, Уљаревић, А. Парежанин, Смајилбеговић, Димитријевић, Кнежевић. Тренер: Дарко Таврић.

РК "Извиђач": Херцег, Вукшић 4, Алиловић 1, Ј. Бубало, Љубић 3, Шимић 3, Бошковић 1, Л. Бубало, Шаравања 4, Павловић 7, Ћешко 6, Дедић, В. Ковач 1, Грбавац, Бебек 1, Суљевић. Тренер: Тони Чолина.