U 17. kolu Prvenstva BiH KK "Leotar" je u Sportskoj dvorani "Miloš Mrdić" izgubio od HKK "Široki" iz Širokog Brijega 67:74 (19:26, 16:16, 13;14, 19:18). Trebinjci nisu uspjeli da nanesu prvi poraz gostima u Prvenstvu BiH, a sada imaju skor od osam pobjeda i devet poraza.

Gosti su poveli sa 0:2, a koševima Milanovića došlo je do izjednačenaj u prvom minutu. To je bilo jedino izjednačenje na utakmici jer su nakon toga gosti stalno vodili i zasluženo došli do pobjede. U petom minutu na semaforu je pisalo 10:14, a prvih deset minuta završilo je rezultatom 19:26.

Tokom druge četvrtine gosti su povećavali prednost tako da je u 15. minutu bilo 25:33, a na poluvrijeme su otišli ipak sa sedam koševa viška 35:42.

Ekipa Širokog je u trećoj četvrtini podigla svoju prednost na plus 17 u 27. minutu pri rezultatu 38:55. Ipak, do kraja ove četvrtine domaćin je smanjio razliku tako da se u posljednjih minuta ušlo sa rezultatom 48:56. Domaćin je posljednjih deset minuta dobio sa minimalnom razlikom 19:18 tako da je konačan rezultat bio 67:74.

Kod Leotara jedini dvocifreni igrač bio je Šakotić sa 11 koševa, a kod gostiju dabl-dabl učinak imao je Litl od 14 koševa i 11 skokova, Brala je dao 15, Knajt 15 i Ivanov 12 koševa.

U narednom kolu Trebinjci gostuju u Mrkonjić Gradu gdje ih dočekuje KK "Mladost".

KK "Leotar": Milanović 4, Adžić 9, Šakotić 11, Košanin7, Albijanić 5, Milović 6, Aleksić, Milidragović 5, Ninković 7, Anđušić 7, Bojanić 1, Đurasović 5. Trener: Marko Ičelić.

HKK "Široki": Ivanov 12, Kraljević 2, J. Čović 7, Knajt 15, Brala 20, Litl, 14, Miletić, Galić, M. Čović 4, Vujanović. Trener: Ivan Velić.