У 17. колу Првенства БиХ КК "Леотар" је у Спортској дворани "Милош Мрдић" изгубио од ХКК "Широки" из Широког Бријега 67:74 (19:26, 16:16, 13;14, 19:18). Требињци нису успјели да нанесу први пораз гостима у Првенству БиХ, а сада имају скор од осам побједа и девет пораза.

Гости су повели са 0:2, а кошевима Милановића дошло је до изједначенај у првом минуту. То је било једино изједначење на утакмици јер су након тога гости стално водили и заслужено дошли до побједе. У петом минуту на семафору је писало 10:14, а првих десет минута завршило је резултатом 19:26.

Током друге четвртине гости су повећавали предност тако да је у 15. минуту било 25:33, а на полувријеме су отишли ипак са седам кошева вишка 35:42.

Екипа Широког је у трећој четвртини подигла своју предност на плус 17 у 27. минуту при резултату 38:55. Ипак, до краја ове четвртине домаћин је смањио разлику тако да се у посљедњих минута ушло са резултатом 48:56. Домаћин је посљедњих десет минута добио са минималном разликом 19:18 тако да је коначан резултат био 67:74.

Код Леотара једини двоцифрени играч био је Шакотић са 11 кошева, а код гостију дабл-дабл учинак имао је Литл од 14 кошева и 11 скокова, Брала је дао 15, Кнајт 15 и Иванов 12 кошева.

У наредном колу Требињци гостују у Мркоњић Граду гдје их дочекује КК "Младост".

КК "Леотар": Милановић 4, Аџић 9, Шакотић 11, Кошанин7, Албијанић 5, Миловић 6, Алексић, Милидраговић 5, Нинковић 7, Анђушић 7, Бојанић 1, Ђурасовић 5. Тренер: Марко Ичелић.

ХКК "Широки": Иванов 12, Краљевић 2, Ј. Човић 7, Кнајт 15, Брала 20, Литл, 14, Милетић, Галић, М. Човић 4, Вујановић. Тренер: Иван Велић.