U 22. kolu Premijer lige BiH FK "Sloboda" je u Tuzli pobijedila FK "Leotar" 2:1 (1:0). Ovom pobjedom Tuzlaci su se bodovno izjednačili sa Trebinjcima.

Domaćin nije mogao da poželi bolji početak utakmice jer je u šestom minutu za njih dosuđen jedanaesterac nakon prekršaja nad Vranješom. Iskusni igrač bez obzira što je nad njim napravljen penal šutirao je najstrožu kaznu i doveo svoju ekipu u vođstvo od 1:0. Rezultatom 1:0 otišlo se na poluvrijeme.

Domaćin je u 67. minutu preko Vranješa povisio na 2:0, koji je nakon centaršuta Husejinovića najviši bio u skoku i loptu poslao iza leđa golmana Puletića.

Leotar je smanjio u 85. minutu preko Aćimovića na 2:1, a to je bio i konačan rezultat utakmice.

FK "Sloboda": Erić, J. Osmić, Kapetanović, Jusić, Šubert, Vošnjak, Pervan,. Vranješ, Delić, Husejinović, Alić.Trener: Adnan Jahić.

FK "Leotar": Puletić; Milović, Đajić, Uzelac, Cmiljanović; Prusina, Milaković, Šipovac, Georgiev, Čavić; Handžić. Trener: Marko Maksimović.