У 22. колу Премијер лиге БиХ ФК "Слобода" је у Тузли побиједила ФК "Леотар" 2:1 (1:0). Овом побједом Тузлаци су се бодовно изједначили са Требињцима.

Домаћин није могао да пожели бољи почетак утакмице јер је у шестом минуту за њих досуђен једанаестерац након прекршаја над Врањешом. Искусни играч без обзира што је над њим направљен пенал шутирао је најстрожу казну и довео своју екипу у вођство од 1:0. Резултатом 1:0 отишло се на полувријеме.

Домаћин је у 67. минуту преко Врањеша повисио на 2:0, који је након центаршута Хусејиновића највиши био у скоку и лопту послао иза леђа голмана Пулетића.

Леотар је смањио у 85. минуту преко Аћимовића на 2:1, а то је био и коначан резултат утакмице.

ФК "Слобода": Ерић, Ј. Осмић, Капетановић, Јусић, Шуберт, Вошњак, Перван,. Врањеш, Делић, Хусејиновић, Алић.Тренер: Аднан Јахић.

ФК "Леотар": Пулетић; Миловић, Ђајић, Узелац, Цмиљановић; Прусина, Милаковић, Шиповац, Георгиев, Чавић; Ханџић. Тренер: Марко Максимовић.