U Domu mladih održan je tradicionalni turnir u šahu „Liga Stare Hercegovine“ za djecu uzrasta od osam do 14 godina na kome su članovi ŠK "Tribunija" osvojili 11 medalja.

Do osam godina treće mjesto su podijelili Dragiša Grubač i Luka Čičkovic. Do deset godina Dimitrije Žulović osvojio je treće mjesto. Kod dječaka do 12 godina Marko Ćorluka je osvojio prvo mjesto. Do 14. godina prvo mjesto pripalo je Jovanu Ćoroviću. Preko 14 godina prvo mjesto pripalo je Dimitriju Vujoviću, Tadeju Perišiću i Slađanu Kujačiću.

Kod djevojčica do 12 godina prvo mjesto zauzela je Sara Bulajić. Kod djevojčica do 14 godina prvo mjesto pripalo je Kristini Ćorluki, a Ivoni Grubač drugo mjesto.

Učešće na turniru su uzeli šahovski klubovi iz Ljubinja, Gacka, Nevesinja, Trebinja i gosti iz Dubrovnika. Liga se igrala po švajcarskom sistemu sa sedam kola u pet kategorija.