У 18. колу Премијер лиге БиХ РК "Слобода" је у Тузли побиједила РК "Леотар" са 32:24 (16:12). Ово је пети пораз Требињац који остају на 25 бодова, а Тузлаци су се сада приближили и имају 23 бода.

Овај убједљив пораз Леотара  од 8 голова и својеврсни је реванш за пораз Слободе од 10 голова у јесењем дијелу првенства (30:20).

Током првог полувремена у Спортској дворани "Мејдан" била је боља Слобода и на одмор се отишло са плус четири - 16:12. Током другог полувремена домаћин је опет ријешио ових 30 минута у своју корист идентичним резултатом 16:12 тако да је коначан резултат био 32:24.

Код побједника најбољи су били Сухоњић, Мишетић, Буљина и Бечић који су дали по 5 голова, а код Требињаца Аризановић је дао 7, а Станковић 6 голова. У наредном колу у Требиње долази РК "Босна" из Високог.

РК "Слобода": Драгичевић, Мехинагић, Вујовић 2, Сухоњић 5, Мишетић 5, Ђукић, Барјактаревић 3, Чајић, Буљина 5, Павлак 3, Борозан, Демировић, Бечић 5, Јушић, Скопљак, Чичкушић 4. Тренер: Перо Милошевић.

РК "Леотар": Савовић, Вераја, Аризановић 7, Нинковић, Милојевић 1, Парежанин 3, Станковић 6, Ратковић 1, Рацковић, Тодоров, Уљаревић, Смајилбеговић 5, Димитријевић 1, Кнежевић. Тртенер: Дарко Таврић.