U 15. kolu Prvenstva BiH KK "Leotar" je na domaćem parketu izgubio 80:92 (21:26, 28:21, 15:13, 16:32) od KK "Budućnost BN" iz Bijeljine. Na ovaj način Bijeljinci su se revanširali za poraz u Bijeljini u prvom dijelu prvenstva.

Domaćin je poveo 5:2, ali je u petom minutu bilo je 7:11. U sedmom minutu bilo je 15:15, a nakon toga serija gostiju koji su došli i na plus devet 17:26 da bi na kraju prvih deset minuta bilo 21:26.

Na početku druge četvrtine serijom 9:1 domaćin prelazi u vođstvo 30:29, a u 15. minutu 35:35. Na poluvrijeme se otišlo sa plus dva za Leotar jer je Anđušić u posljednjoj sekundi dao koš za 49:47.

Leotar je dva koša razlike imao i u 25. minutu 55:53, a u posljednju četvrtinu ušlo se sa rezultatom 64:60. Trebinjci su i u posljednjoj četvrtini igrali dobro i imali prednost sve do 35. minuta kada gosti prelaze u vođstvo od 73:75. Od tada pa sve do kraja utakmice na parketu postoji samo jedna ekipa, a to je Budućnost. Toliko grešaka u dodavanjima, nerezonskih šuteva bilo je dosta u posljednjih pet minuta tako da je domaćin samo pomogao gostima da dođu do pobjede od 12 koševa razlike.

Kod domaćina Šakotić je dao 18, kod pobjednika Jovanović je dao 27, a Božović 15 koševa.

Nakon ovog kola Leotar ima osam pobjeda i sedam poraza. U narednom kolu Leotar gostuje u Sarajevu ekipi KK "Spars".

KK "Leotar": Milanović 7, Milović, Aleksić 8, Adžić 3, Milidragović 2, Ninković 10, Šakotić 18, Košanin 5, Albijanić 14, Anđušić 13, Bojanić, Đurasović. Trener: Marko Ičelić.

KK "Budućnost BN": Jovanović 27, Zahiragić 13, Dedajić, Ilić 19, Gutalj 3, Božović 15, Peljto 2, Džafić, Erkić 9, Sikiraš 4, Pirgić, Kajmaković. Trener: Josip Pandža.