У 15. колу Првенства БиХ КК "Леотар" је на домаћем паркету изгубио 80:92 (21:26, 28:21, 15:13, 16:32) од КК "Будућност БН" из Бијељине. На овај начин Бијељинци су се реванширали за пораз у Бијељини у првом дијелу првенства.

Домаћин је повео 5:2, али је у петом минуту било је 7:11. У седмом минуту било је 15:15, а након тога серија гостију који су дошли и на плус девет 17:26 да би на крају првих десет минута било 21:26.

На почетку друге четвртине серијом 9:1 домаћин прелази у вођство 30:29, а у 15. минуту 35:35. На полувријеме се отишло са плус два за Леотар јер је Анђушић у посљедњој секунди дао кош за 49:47.

Леотар је два коша разлике имао и у 25. минуту 55:53, а у посљедњу четвртину ушло се са резултатом 64:60. Требињци су и у посљедњој четвртини играли добро и имали предност све до 35. минута када гости прелазе у вођство од 73:75. Од тада па све до краја утакмице на паркету постоји само једна екипа, а то је Будућност. Толико грешака у додавањима, нерезонских шутева било је доста у посљедњих пет минута тако да је домаћин само помогао гостима да дођу до побједе од 12 кошева разлике.

Код домаћина Шакотић је дао 18, код побједника Јовановић је дао 27, а Божовић 15 кошева.

Након овог кола Леотар има осам побједа и седам пораза. У наредном колу Леотар гостује у Сарајеву екипи КК "Спарс".

КК "Леотар": Милановић 7, Миловић, Алексић 8, Аџић 3, Милидраговић 2, Нинковић 10, Шакотић 18, Кошанин 5, Албијанић 14, Анђушић 13, Бојанић, Ђурасовић. Тренер: Марко Ичелић.

КК "Будућност БН": Јовановић 27, Захирагић 13, Дедајић, Илић 19, Гутаљ 3, Божовић 15, Пељто 2, Џафић, Еркић 9, Сикираш 4, Пиргић, Кајмаковић. Тренер: Јосип Панџа.