У 16. колу Премијер лиге БиХ у Бањалуци је РК "Борац" побиједио "Леотар" резултатом 23:22 (9:13). Ово је прво коло у прољећном дијелу првенства и Борац је дошао до седмог тријумфа, а нанио је четврти пораз Леотару. Требињци су остали на другом мјесту на табели са 23 бода.

Била је ово драматична утакмица у посљедњих десетак минута, а све је личило на меч у Требињу када је Леотар побиједио идентичним резултатом.

Повео је домаћин 1:0, 2:1, али гости убрзо прелазе у вођство од 2:3, а у 10. минуту било је 4:5. Два гола предности за Требињце било је у 17. минуту 4:6, а у 25. минуту и плус три 8:11.

У 29. минуту на семафору је писало 9:11, али Леотар даје два гола у 60 секунди и на полувријеме се отишло са плус четири за госте 9:13.

У 32. минуту било је највеће вођство гостију 10:15, али у 40. минуту голом Драганића дошло је до изједначења 16:16, а у 52. минуту било је 20:20.

Након што је голман домаћих Бркић одбранио седмерац Станковићу, домаћин је у 55. минуту дошао до вођства 21:20 (посљедње је било при резултату 2:1). Голом Тепића у 58. минуту Борац је дошао у вођство од 23:22 и нико није очекивао да је то и коначан резултат.

Имао је Леотар посљедњи напад, али га није искористио и Борац је дошао до значајне побједе.

Код домаћина по пет голова су дали Кнежевић и Перић, а код гостију најефикаснији је био Аризановић са шест голова.

У наредном колу у Требиње долази екипа РК "Какањ".

РК "Борац": Суботић, Бркић, Тепић 4, Кнежевић 5, Перић 5, Ивановић, Каламанда 3, Петровић 2, Драганић 2, Летић 2, Рожић, Суботић, Кнезовић, Бајчета, Стојановић, Њежић. Тренер: Мирко Микић.

РК "Леотар": Савовић, Вераја, Аризановић 6, Нинковић, Парежанин 4, Станковић 3, Ратковић 3, Рацковић, Тодоров, Петровић, Бабић, Уљаревић 1, Смајилбеговић 4, Димитријевић 1, Кнежевић. Тренер: Дарко Таврић.