У мечу првог преткола Купа БиХ у Градачцу је домаћа екипа РК "Градачац" изгубио од РК "Леотар" 18:24 (12:9). Меч два премијерлигаша очекивано је припао фаворитима јер су Требињци другопласирани, а домаћин претпосљедњи на табели Премијер лиге.

На одмор се отишло са три гола разлике у корист домаћина 12:9. Гости су одмах на почетку другог полувремена (у 34. минуту) дошли до изједначења 12:12, а у 40. минуту Леотар је водио са два гола разлике 13:15. Само пет минута касније на семафору је писало 14:18, а у 50. минуту 14:20.

Тачку на коначан резултат ставио је Парежанин голом у посљедњој секунди за 18:24.

Најефикаснији у редовима побједника били су Смајилбеговић, Станковић и Уљаревић са 5 голова.

РК "Градачац": Омић, Беговић. Ђулић, Фатмир, Спахић, Кахвеџић, Кавић, Педић, Халиловић, Хрњић, Демировић.

РК "Леотар": Савовић, Вераја 1, Аризановић 2 , Парежанин 2, Станковић 5, Рацковић, Тодоров, Бабић, Уљаревић 5, Смајилбеговић 5, Димитријевић 4, Кнежевић. Тренер: Дарко Таврић.