У 7. колу Лиге младих Херцеговине у Чапљини је ЖРК "Чапљина" поражена од ЖРК "Леотар" 16:17 (9:9). Овом побједом Требињке су наставиле са побједничким низом.

Током првог полувремена домаће рукометашице су водиле и са три гола разлике (7:4),  али средином полувремена дошло је до консолидације у игри гошћи тако да се на паузу отишло са неријешеним резултатом 9:9.

У другом полувремену екипа Здравка Комненовића заиграла је далеко боље, агресивније, борбеније и концентрисаније тако да су имале и вишка од три гола (11:14, 12:15, 13:16).

Ипак, у редовима Леотара дошло је до малог опуштања, тако да је домаћа екипа успјела да изгуби са једним голом разлике, а Леотар је дошао до заслужене побједе. Коначан резултат је био 16:17.

Најефикаснији у редовима домаћина биле су Шутало и Галић са по 6 голова, а код побједника Мусић је дала 5, а Шишић 4 гола.

У наредном колу у Требиње долази ЖРК "Извиђач" из Љубушког, директни конкурент Леотару за прво мјесто.

РК "Чапљина": Пажин, Шкипина 1, Чуљак, Кевић, Скендер, Павловић 3, Шутало 6, Ћорић, Галић 6.

ЖРК "Требиње": Шпец, К. Којовић, И. Спаић, И. Бујаковић 1, Илић, Грубачић 1, Шишић 4, Амбулија, М. Бујаковић, Рачић 3, С. Којовић 1, М. Спаић 1, Мусић 5. Тренер: Здравко Комненовић