U 11. kolu Prvenstva BiH KK "Leotar" je u Sportskoj dvorani "Miloš Mrdić" pobijedio KK " Posušje" iz istoimenog mjesta 92:89 (23:22, 27:27, 23:17, 19:23). Ovo je sedma pobjeda Leotara, a deveti poraz Posušja.

Trebinjci su zasluženo pobijedili, ali su do pobjede došli daleko teže nego što se očekivalo. Poveli su gosti 0:2, a trojkom Bojanića domaćin je preuzeo vođstvo. Gosti ponovo prelaze u vođstvo i u šestom minutu na semaforu je pisalo 7:14. Leotar je trojkom Milidragovića pet sekundi do kraja prve četvrtine ponovo preuzeo vođstvo i sa minimalnom razlikom 23:22 ušlo se u drugu četvrtinu.

Tokom druge četvrtine Leotar je imao i plus pet u 14. minutu 31:26, ali je ovaj period završen neriješenim rezultatom 27:27 tako da se na poluvrijeme otišlo sa 50:49.

U trećoj četvrtini domaćin je povećao vođstvo i u posljednjih deset minuta ušlo se sa 73:66. Leotar je u posljednjoj četvrtini dodao gas i u 33. minutu imao je i plus 14 (80:66). Do kraja utakmice gosti su smanjili tako da je konačan rezultat 92:89.

Najefikasniji u redovima pobjednika bio je Milidragović sa 20, a još su dvocifreni sa koš učinkom bili Albijanić sa 14 i Šakotić sa 13 koševa, a u poraženoj ekipi Mandić je dao 21 koš.

Ovom utakmicom završena je polusezona, a u narednom kolu Trebinjci gostuju u Istočnom Sarajevu ekipi KK "Slavija".

KK "Leotar": Milanović 4, Milović, Aleksić 9, Adžić 7, Milidragović 20, Ninković 4, Šakotić 13, Košanin 9, Albijanić 14, Anđušić 7, Bojanić 5, N. Đurasović. Trener: Marko Ičelić.

KK "Posušje": J. Ramljak, A. Ramljak 6, Jukić 14, College 12, Kovač 4, Zlomislić 9, Leko 17, Milićević, Đerek 6, Mandić 21. Trener: Hrvoje Vlašić.