U 9. kolu Prvenstva BiH KK „Leotar“ pobijedio u tuzlansku "Slobodu" u Sportskoj dvorani „Miloš Mrdić“ rezultatpm 95:87 (26:16, 27:18, 27:27, 15:26). Ovo je treća uzastopna pobjeda Trebinjaca.

Trebinjci su došli do pobjede lakše nego što se očekivalo iako rezultat to ne pokazuje. Odmah na početku utakmice domaćin je gostima dao do znanja da ne očekuju ništa od pobjede. Nakon pet minuta bilo je 9:7, a prvih deset minuta završeno je sa plus deset 26:16.

I u drugoj četvrtini domaćin je nastavio sa dobrom igrom i ovaj period dobio je sa devet koševa viška tako da se na odmor otišlo sa rezultatom 53:34. Treća četvrtina završena je neriješeno 27:27. U posljednjih deset minuta ušlo se sa rezultatom 80:61.

Velika prednost domaćina održavala se sve do 35. minuta kada je bilo 85:70, a u posljednjih pet minuta gosti su napravili seriju 10:17 za konačan rezultat 95:87.

Kod domaćina Adžić I Šakotić su imali po 18 koševa, a kod gostiju Tejli je imao dabl-dabl učinak od 27 koševa i 11 skokova.

Nakon utakmice trener Marko Ičelić je pohvalio svoje igrače.

"Hvala mojim igračima I divnim navijačima što smo ovu kalendarsku sezonu završili sa pobjedom. Idemo korak po korak jer već u četvrtak idemo najprijatnijem iznenađenju prvenstva", rekao je Ičelić.

U narednom kolu već u četvrtak Leotar gostuje u Sarajevu kod KK “Bosna Royal”.

KK „Leotar“: Milanović 9, Milović 7, Aleksić 2, Adžić 18, Milidragović 5, Ninković 4, Šakotić 18, Košanin 2, Albijanić 10, Anđušić 13, Bojanić 7, N. Đurasović. Trener: Marko Učelić.

KK „Sloboda“: Skot 13, Narančić, Alikadić 17, Halilčević, Ćustović, Hasandić 2, Talley 27, Gutić 3, Omerović 2, Lelić 10, Krajinić, Jeftić 15. Trener: Nedim Džemić.