У 9. колу Првенства БиХ КК „Леотар“ побиједио у тузланску "Слободу" у Спортској дворани „Милош Мрдић“ резултатпм 95:87 (26:16, 27:18, 27:27, 15:26). Ово је трећа узастопна побједа Требињаца.

Требињци су дошли до побједе лакше него што се очекивало иако резултат то не показује. Одмах на почетку утакмице домаћин је гостима дао до знања да не очекују ништа од побједе. Након пет минута било је 9:7, а првих десет минута завршено је са плус десет 26:16.

И у другој четвртини домаћин је наставио са добром игром и овај период добио је са девет кошева вишка тако да се на одмор отишло са резултатом 53:34. Трећа четвртина завршена је неријешено 27:27. У посљедњих десет минута ушло се са резултатом 80:61.

Велика предност домаћина одржавала се све до 35. минута када је било 85:70, а у посљедњих пет минута гости су направили серију 10:17 за коначан резултат 95:87.

Код домаћина Аџић И Шакотић су имали по 18 кошева, а код гостију Тејли је имао дабл-дабл учинак од 27 кошева и 11 скокова.

Након утакмице тренер Марко Ичелић је похвалио своје играче.

"Хвала мојим играчима И дивним навијачима што смо ову календарску сезону завршили са побједом. Идемо корак по корак јер већ у четвртак идемо најпријатнијем изненађењу првенства", рекао је Ичелић.

У наредном колу већ у четвртак Леотар гостује у Сарајеву код КК “Босна Роyал”.

КК „Леотар“: Милановић 9, Миловић 7, Алексић 2, Аџић 18, Милидраговић 5, Нинковић 4, Шакотић 18, Кошанин 2, Албијанић 10, Анђушић 13, Бојанић 7, Н. Ђурасовић. Тренер: Марко Учелић.

КК „Слобода“: Скот 13, Наранчић, Аликадић 17, Халилчевић, Ћустовић, Хасандић 2, Таллеy 27, Гутић 3, Омеровић 2, Лелић 10, Крајинић, Јефтић 15. Тренер: Недим Џемић.