Побједник 6. Свесрпског купа у рукомету у мушкој конкуренцији је РК "Војводина" из Новог Сада, а 2. Свесрпског купа за жене је ЖРК "Железничар" из Инђије.

Новосађани, који су и прошле године освојили овај куп, у финалу су били бољи од РК "Леотар" резултатом 24:38 (9:22), а екипа из Инђије је била боља од ЖРК "Борац" из Бањалуке 37:21 (23:11).

За најбољег играча турнира проглашен је Грегор Оцвирк, а најбољи голман је Фран Лучин обојица из РК "Војводина", док је најефикаснији играч турнира Владимир Станковић из РК "Леотар".

Мушко финале било је неизвјесно у првих седам минута када је био неријешен резултат 4:4. Тада Новосађани, који су јесењи прваци Првенства Србије, додали гас и разлика се повећавала. Томе је допринијела и повреда најбољег играча Леотара Владимира Станковића који се повриједио у деветом минуту и више није улазио у игру.

У првом полувремену Војводина је дала је 22, а примила девет голова.

Током другог полувремена сви играчи у обје екипе добили су шансу тако да је других 30 минута Војводина добила резултатом 16:15. Треба истаћи да је најефикаснији код Леотара био Аризановић са 8, Бабић је дао 7, али и млади Вераја 2 као и Петровић 1, а то је његов први гол за најбољи састав Леотара.

Код побједника најбољи су били Оцвирк и Пукхоуски са по 7 голова, као и голман Лучин који је "зачарао" свој гол.

Након утакмице тренер Дарко Таврић рекао је да је овом филанлном утакмицом завршена ова календарска година.

"Ово је успјешна година и улазак у финале Свесрпског купа и то није мали резултат. Задовољан сам што смо играли финале. Нисмо успјели да дамо мало јачи отпор Војводини као што сам можда очекивао. Ипак, једноставно су бољи. Што се тиче сезоне, најуспјешнија је у историји клуба. Кратак одмор је пред нама, а окупљање је већ 9. јануара", јасан је Таврић.

РК "Леотар": Савовић, Вераја 2, Аризановић 8, Нинковић, Милојевић 1, Парежанин 2, Станковић, Ратковић 2, Рацковић, Тодоров, Петровић 1, Бабић 7, Уљаревић, Смајилбеговић, Димитријевић, Кнежевић. Тренер: Дарко Таврић.

РК "Војводина": Лучин, Васић 3, С. Милић 1, М. Милић 4, Оцвирк 7, Вуковљак, Тасић, Дриси, Куртеш 3, Миленковић 5, Рађеновић, Томић 1, Роган 2, Бунета, Грозданић 5, Пукхоуски 7. Тренер: Борис Ројевић.

У финалној утакмици за жене, екипа ЖРК "Железничар" је савладала 37:21 (23:11) екипу ЖРК "Борац" из Бањалуке. Екипа из Републике Србије је већ након 30 минута имала велику предност од плус 12 голова (23:11). У току другог полувремена та се предност и повећала за коначан резултат од 37:21.

Најефикасније у редовима побједника биле су Табак и Обреновић са 9 голова, а код екипе Борца Раилић је дала 7, а Ћутковић 6 голова. Најбољи голман код жена је Јована Васиљевић, а најефикаснија је Дуња Табак обје из ЖРК "Железничар",  док је најбољи играч Милана Раилић из ЖРК "Борац".

Покровитељ Свесрпског купа био је предсједник Републике Српске Милорад Додик. Организатор турнира је био Рукометни савез Републике Српске, а домаћини град Требиње и РК "Леотар".