У финалу Свесрпског купа који се игра у Спортској дворани "Милош Мрдић" у мушкој конкуренцији играће РК "Леотар" и РК "Војводина" из Новог Сада, а код жена РК "Борац" из Бањалуке и ЖРК "Железничар" из Инђије.

РК "Леотар" који је домаћин Свесрпског купа славио је над екипом "Борца" 30:29 (17:19) и тако ушао у сутрашње финале. Ни најбољи режисери трилера не би могли да изрежирају крај утакмице која је била узбудљива и напета током свих 60 минута.

До резултата 4:4 играло се гол за гол, а након тога гости преузимају полако иницијативу и долазе до плус пет у 23. минуту (11:16), као и у 27. минуту (13:18). Ипак се на полувријеме одлази са 17:19.

Одмах на почетку другог полувремена до 38. минута домаћин прави серију 5:0 и прелази у вођство од 22:19 и остаје у вођству све до 50. минута када је на семафору било 27:26. Тада гости праве серију 0:3 и прелазе у вођство од 27:29.

Леотар изједначује у 55. минуту на 29:29. Тада долази до кулминације јер обје екипе нису искористиле по неколико напада и 30 секунди до краја утакмице затражен је тајм-аут. Публика је била на ногама, а бубњеви и громогласно навијање одјекивали су Спортском двораном. И када су сви мислили да ће утакмица бити завршена неријешеним резултатом Станковић у посљедњој секунди са звиждуком судије постиже побједоносни гол. Треба истаћи да је он дао четири посљедња гола за Леотар (од својих 15).

Почело је славље играча Леотара, а са трибина чули су се громогласни аплаузи. На тај начин Лео је заказао финале у недjељу са лидером на табели Првенства Србије екипом Војводине.

Након утакмице тренер Дарко Таврић није крио радост.

"Нисмо били прави вечерас, мало нас је и срећа погурала, али смо је заслужили. Успјели смо се вратити из минуса и на крају побиједили Борац. Сутрашња утакмица за нас ће бити посластица за завршетак ове године и заслужили смо овакву утакмицу", јасан је био Таврић.

Сви играчи и управа позивају све љубитеље спорта и рукомета да дођу сутра на финале јер играју јесењи првак Србије и другопласирана екипа у Првенству БиХ, а све то обећава један изузетан рукометни догађај. Пoчетак је у 15:00 часова, а прије тога у 13:00 игра се женско финалe.

Спортска дворана "Милош Мрдић", 800 гледалаца. Судијски пар: Небојша Батовић и Бојан Буразор (Козарска Дубица). Делегат: Елвис Марчетић (Приједор). Искључења: Леотар 3x2, Борац 3x2. Седмерци: Леотар 8 (5), а Борац 4 (2).

РК "Леотар": Савовић, Вераја, Аризановић, Парежанин 2, Милојевић 7, Нинковић 1, М. Кнежевић 1, Ратковић, Тодоров, Бабић 2, Смајилбеговић, Димитријевић 2, Рацковић, Уљаревић, И. Петровић, Станковић 15. Тренер: Дарко Таврић.

У првој утакмици вечерашњег програма РК "Војводина" је била боља од РК "Металопластика" из Шапца 34:29 (18:15). Новосађани су заслужено побиједили и показали да су тренутно боља екипа од Шапчана. Најефикаснији код побједника били су Милић са 7 и Томић са 6 голова, а у пораженој екипи далеко најефикаснији био је Брајовић са 10 голова.

На свечаном отварању градоначелник Требиња Мирко Ћурић је истакао да је граду Требињу част да буде домаћин 6. Свесрпског купа у рукомету за рукометаше и 2. за рукометашице.

"Морам напоменути да је Требиње био домаћин и 1. Свесрпског купа у атлетици 2021. године. Можда су овакви сусрети и изњедрили крилатицу 'Требиње најљепши српски град' чиме се посебно поносимо, мање због оног најљепши колико због оног српски, а не опет што смо националисти како неко криво тумачи, већ зато што потврђујемо јединство са нашом матицом Србијом, али и са нашом браћом гдје год да живе ако се идентификују православљем и српством. Требиње је град отворених врата за све људе добре воље, за све грађане свијета, за све људе који долазе са пријатељским намјерама. Требиње се труди да буде добар домаћин у свим сегментима, а кад је спорт у питању наши спортски клубови то најбоље показују. Колико је важно што се ови спортски дуели одвијају под заставом српског јединства једнако је важно што су учесници најбољи представници својих средина", рекао је Ћурић