Fudbaleri Hrvatske osvojili su treće mjesto na Svjetskom prvenstvu u fudbalu, koje se održava u Kataru.

Oni su u borbi za treće mjesto pobijedili Maroko sa 2:1 na stadionu "Kalifa International".

Hrvatska je povela u 7. minutu. Gvardiol je postigao sjajan gol glavom. Modrić je centrirao, Perišić se odvojio od svog čuvara kako bi ispratio slobodni udarac i glavom poslao loptu do Gvardiola koji postiže gol glavom.

Samo dva minuta kasnije, Maroko je došao do izjednačenja. Zaspala je odbrana Hrvatske, a sjajno se snašao Dari i glavom smjetio loptu u gol Livakovića.

Konačan rezultat pistavljen je u 43. minutu. Bio je to maestralan gol Oršića za novo vođstvo Hrvatske.

Tokom drugog poluvremena bilo je više šansi, ali nijedna lopta nije završila u mreži golmana dvije selekcije.

Finale između Argentine i Francuske igra se u nedjelju od 16.00 časova.