Фудбалери Хрватске освојили су треће мјесто на Свјетском првенству у фудбалу, које се одржава у Катару.

Они су у борби за треће мјесто побиједили Мароко са 2:1 на стадиону "Калифа Интернатионал".

Хрватска је повела у 7. минуту. Гвардиол је постигао сјајан гол главом. Модрић је центрирао, Перишић се одвојио од свог чувара како би испратио слободни ударац и главом послао лопту до Гвардиола који постиже гол главом.

Само два минута касније, Мароко је дошао до изједначења. Заспала је одбрана Хрватске, а сјајно се снашао Дари и главом смјетио лопту у гол Ливаковића.

Коначан резултат пистављен је у 43. минуту. Био је то маестралан гол Оршића за ново вођство Хрватске.

Током другог полувремена било је више шанси, али ниједна лопта није завршила у мрежи голмана двије селекције.

Финале између Аргентине и Француске игра се у недјељу од 16.00 часова.