У 14. колу Премијер лиге БиХ РК "Леотар" је у Спортској дворани "Милош Мрдић" побиједио РК "Слога" из Добоја 33:30 (16:15). Овом побједом Леотар је остао на другом мјесту са 23 бода и ту ће остати све до прољећног дијела првенства без обзира на резултат у посљедњој утакмици.

Повели су гости 1:2, али је домаћин преокренуо на 3:2, па 5:4. Ипак, гости поново долазе у вођство 8:10 у 20. минуту, али голом Димитријевића у 22. минуту долази и до изједначења 10:10. Гости поново долазе до предности од два гола 12:14, 13:15, али се на полувријеме одлази са предношћу Леотара од 16:15 (јер су гости имали напад за три гола разлике, али у 90 секунди Добојлије нису искористили три напада, а домаћин је постигао голове и дошао до преокрета).

Током другог полувремена домаћин у 39. минуту долази до плус четири 21:17, али гости у 47. минуту долазе до заостатка од два гола 25:23. Домаћин прави мини серију 3:0 тако да је у 53. минуту плус пет (29:24). До краја утакмице домаћин се није дао изненадити и дошао је до заслужене побједе 33:30.

У наредном колу Требињци путују у Маглај гдје их дочекује истоимене екипа.Спортска дворана "Милош Мрдић". Судијски пар: Џемал Чедић (Сарајево) и Дини Ђерзић (Илиџа). Делегат: Зденко Алпеза. Искључења: Леотар 4x2 (дисквалификација Тодоров), а Слога 5x2. Седмерци: 5(5), а Слога 6(5).

РК "Леотар": Савовић, Вераја, Аризановић, Нинковић 3, Милојевић 8, Парежанин 3, Станковић 8, Ратковић 4, Рацковић, Тодоров, Бабић 2, Уљаревић 1, Смајилбеговић 2, Димитријевић 2, Кнежевић. Тренер: Дарко Таврић.

РК "Слога": Богдановић, Благојевић, Стојановић 3, Ђурђевић 10, С. Станковић 4, Тулендић 1, Б. Пештић, Н. Пештић 6, Симић, Ристић 1, Миличевић 5, Маричић, Дејановић, Крајина, Ђурић, Бајовић. Тренер: Миљан Станић.