U 5. kolu Prvenstva BiH u Sportskoj dvorani "Miloš Mrdić" KK "Leotar" je slavio nad ekipom OKK "Spars" iz Sarajeva 82:73 (18:15, 22:19, 16:16, 26:23). Tako su Trebinjci došli do druge vezane pobjede, a prve na svom parketu.

Leotar je zasluženo pobijedio ekipu iz Sarajeva u jednoj teškoj i do kraja zanimljivoj utakmici.

Ekipa Marka Ičelića dobila je prvu, drugu i četvrtu četvrtinu, sve sa po tri koša razlike, a treća je završena neriješenim rezultatom 16:16.

Gosti su poveli trojkom Marjanovića i vodili su sve do petog minuta kada je domaćin izjednačio na 10:10. Tada je trojkom Aleksića domaćin prešai u prednost od 13:10, da bi u osmom minutu imao i plus sedam 18:11, ali je prvih deset minuta završeno sa tri koša razlike 18:15.

Drugu četvrtinu domaćin je isto dobio sa tri koša razlike 22:19 tako da se na poluvrijeme otišlo sa plus šest za Leotar 40:34.

Tokom treće četvrtine domaćin je imao i plus 11 koševa 49:38, 47:36, ali se u posljednjih deset minuta ušlo sa plus šest 56:50.

U četvrtoj četvrtini Leotar nije dozvolio nikakav preokret tako da je krajnji rezultat bio 82:73.

Kod Leotara Albijanić je imao dabl-dabl učinak od 14 koševa i 10 skokova, a Anđušić je dao 16, Šakotić 13 i Milidragović 10 koševa, a kod gostiju Topolović je dao 17 koševa.

Nakon utakmice trener Marko Ičelić je pohvalio svoje igrače na jednoj dobroj igri.

"Koristio sam sve igrače u rotaciji da bih vidio gdje se nalazimo što se tiče fizičke spreme, a i stvari koje radimo. Mislim da smo na kraju pronašli pravu petorku i sa jednim dobrim karakterom uspjeli da utakmicu privedemo kraju", istakao je Ičelić.

U narednom kolu Trebinjci gostuju u Širokom Brijegu gdje ih dočekuje jedina neporažena ekipa KK "Široki".

KK "Leotar": Milanović 4, Milović, Aleksić 5, Adžić 6, Milidragović 10, Ninković 5, Šakotić 13, Košanin, Albijanić 14, Anđušić 16, Bojanić 9, N. Đurasović. Trener: Marko Ičelić.

KK "Spars". Huseinpašić 9 3 6, Fejzić, Bukva, Avdić, Ružičić, Zrno 7, Topolović 17, Ćurevac 14, Marjanović 5, Jović, Majstorović 12. Trener: Marko Trbić.