У 5. колу Првенства БиХ у Спортској дворани "Милош Мрдић" КК "Леотар" је славио над екипом ОКК "Спарс" из Сарајева 82:73 (18:15, 22:19, 16:16, 26:23). Тако су Требињци дошли до друге везане побједе, а прве на свом паркету.

Леотар је заслужено побиједио екипу из Сарајева у једној тешкој и до краја занимљивој утакмици.

Екипа Марка Ичелића добила је прву, другу и четврту четвртину, све са по три коша разлике, а трећа је завршена неријешеним резултатом 16:16.

Гости су повели тројком Марјановића и водили су све до петог минута када је домаћин изједначио на 10:10. Тада је тројком Алексића домаћин прешаи у предност од 13:10, да би у осмом минуту имао и плус седам 18:11, али је првих десет минута завршено са три коша разлике 18:15.

Другу четвртину домаћин је исто добио са три коша разлике 22:19 тако да се на полувријеме отишло са плус шест за Леотар 40:34.

Током треће четвртине домаћин је имао и плус 11 кошева 49:38, 47:36, али се у посљедњих десет минута ушло са плус шест 56:50.

У четвртој четвртини Леотар није дозволио никакав преокрет тако да је крајњи резултат био 82:73.

Код Леотара Албијанић је имао дабл-дабл учинак од 14 кошева и 10 скокова, а Анђушић је дао 16, Шакотић 13 и Милидраговић 10 кошева, а код гостију Тополовић је дао 17 кошева.

Након утакмице тренер Марко Ичелић је похвалио своје играче на једној доброј игри.

"Користио сам све играче у ротацији да бих видио гдје се налазимо што се тиче физичке спреме, а и ствари које радимо. Мислим да смо на крају пронашли праву петорку и са једним добрим карактером успјели да утакмицу приведемо крају", истакао је Ичелић.

У наредном колу Требињци гостују у Широком Бријегу гдје их дочекује једина непоражена екипа КК "Широки".

КК "Леотар": Милановић 4, Миловић, Алексић 5, Аџић 6, Милидраговић 10, Нинковић 5, Шакотић 13, Кошанин, Албијанић 14, Анђушић 16, Бојанић 9, Н. Ђурасовић. Тренер: Марко Ичелић.

КК "Спарс". Хусеинпашић 9 3 6, Фејзић, Буква, Авдић, Ружичић, Зрно 7, Тополовић 17, Ћуревац 14, Марјановић 5, Јовић, Мајсторовић 12. Тренер: Марко Трбић.