U 4. kolu Prvenstva BiH KK "Leotar" je u Bijeljini pobijedio KK "Budućnost Prolab" 84:81 (17:24, 22:17, 19:29, 26:11). Nakon što je Leotar izgubio obje utakmice u Trebinju - od "Slavije" i "Borca") i sa drugog gostovanja oni se vraćaju sa pobjedom (prije KK "Zrinjski" u Mostaru), a Bijeljincima su nanijeli prvi poraz.

Igralo se toplo-hladno, a obje ekipe su dobile po dvije četvrtine. Ipak, odličnom igrom u posljednjoj četvrtini igrači Marka Ičelića došli su do zaslužene pobjede.

Domaćin je odlično počeo i nakon pet minuta bilo je 10:0. Prve poene dao je Šakotić i to je bila trojka. Do kraja ove četvrtine obje ekipe dale su po 14 koševa tako da je rezultat ove četvrtine 24:17.

Tokom druge četvrtine gosti polako smanjuju prednost i u par navrata dolaze u vođstvo 26:28, 27:28, 29:30, ali se na poluvrijeme ipak odlazi sa prednošću domaćina 41:39.

Igrači Josipa Pandže u trećoj četvrtini dodaju gas i imaju i plus 12 (54:42) i sa tom razlikom ulaze u posljednjih deset minuta pri rezultatu 70:58.

Gosti u posljednjoj četvrtini polako smanjuju prednost i u 35. minutu došlo je do izjednačenja 70:70. Zatim prelaze u vođstvo i u 38. minutu na semaforu je pisalo 72:79. U posljednjih 60 sekundi ulazi se sa 75:80 u korist Trebinjaca koji do kraja utakmice nisu dozvolili domaćinu da preokrene rezultat.

Kod domaćina najefikasniji su bili Ilić sa 22 i Božović sa 20 koševa, a kod pobjednika Košanin sa 17, Albijanić sa 12, Milanović i Bojanić sa po 11 koševa.

U narednom kolu u Trebinje dolazi KK "Spars" iz Sarajeva.

KK "Budućnost Prolab": Zahiragić 1, Ilić 22, Božović 20, Džafić 2, Pirgić 5, Jovanović 10, Dedajić, Gutalj, Peljto 10, Erkić 11, Radović, Kajmaković. Trener: Josip Pandža.

KK "Leotar": Milidragović 5, Ninković 2, Šakotić 5, Anđušić 8, N. Đurasović, Milanović 11, Milović, Aleksić 8, Adžić 5, Košanin 17, Albijanić 12, Bojanić 11. Trener: Marko Ičelić.