У 4. колу Првенства БиХ КК "Леотар" је у Бијељини побиједио КК "Будућност Пролаб" 84:81 (17:24, 22:17, 19:29, 26:11). Након што је Леотар изгубио обје утакмице у Требињу - од "Славије" и "Борца") и са другог гостовања они се враћају са побједом (прије КК "Зрињски" у Мостару), а Бијељинцима су нанијели први пораз.

Играло се топло-хладно, а обје екипе су добиле по двије четвртине. Ипак, одличном игром у посљедњој четвртини играчи Марка Ичелића дошли су до заслужене побједе.

Домаћин је одлично почео и након пет минута било је 10:0. Прве поене дао је Шакотић и то је била тројка. До краја ове четвртине обје екипе дале су по 14 кошева тако да је резултат ове четвртине 24:17.

Током друге четвртине гости полако смањују предност и у пар наврата долазе у вођство 26:28, 27:28, 29:30, али се на полувријеме ипак одлази са предношћу домаћина 41:39.

Играчи Јосипа Панџе у трећој четвртини додају гас и имају и плус 12 (54:42) и са том разликом улазе у посљедњих десет минута при резултату 70:58.

Гости у посљедњој четвртини полако смањују предност и у 35. минуту дошло је до изједначења 70:70. Затим прелазе у вођство и у 38. минуту на семафору је писало 72:79. У посљедњих 60 секунди улази се са 75:80 у корист Требињаца који до краја утакмице нису дозволили домаћину да преокрене резултат.

Код домаћина најефикаснији су били Илић са 22 и Божовић са 20 кошева, а код побједника Кошанин са 17, Албијанић са 12, Милановић и Бојанић са по 11 кошева.

У наредном колу у Требиње долази КК "Спарс" из Сарајева.

КК "Будућност Пролаб": Захирагић 1, Илић 22, Божовић 20, Џафић 2, Пиргић 5, Јовановић 10, Дедајић, Гутаљ, Пељто 10, Еркић 11, Радовић, Кајмаковић. Тренер: Јосип Панџа.

КК "Леотар": Милидраговић 5, Нинковић 2, Шакотић 5, Анђушић 8, Н. Ђурасовић, Милановић 11, Миловић, Алексић 8, Аџић 5, Кошанин 17, Албијанић 12, Бојанић 11. Тренер: Марко Ичелић.