U 9. kolu Prve lige Republike Srpske ŽOK "Leotar" je u Trebinju pobijedio OK "Drina" iz Zvornika 3:2 (23;25, 25:17, 21:25, 25:22, 15:10). Bila je to jedna uzbudljiva i interesantna utakmica sa dosta preokreta.

Bilo je uspona i padova sa obje strane, a bolje su se snašle domaće igračice koje su imale strpljenja, snage i samopouzdanja u najtežim trenucima kada su bile na ivici poraza.

Veliki vjetar u leđa bila im je i publika.

Prvi set dobile su gošče iako je domaća ekipa vodila i sa šest poena razlike 20:16. Nakon preokreta, ovaj set je završen sa 23:25 i na taj način Drina je došla do vođstva od 0:1.

Tokom drugog seta Trebinjke su od početka vodile 4:0, 8:4, 19:12, a na kraju je bilo 25:17 i na taj način došlo je do izjednačenja u setovima 1:1.

U trećem setu, nakon vođstva domaćina 6:3, gošće prelaze u vođstvo 14:16. Domaća ekipa izjednačuje na 19:19, ali do kraja gošće su bile bolje i slavile 25:21.

Četvrti set pripao je Leotaru 25:22. Nakon početnog vođstva gošći od 2:6 i 3:9 došlo je do izjednačenja od 12:12. Ide se poen po poen sve do rezultata 22:22. Tada Leotar pravi seriju 3:0 i dolazi do poravnjana u setovima 2:2.

Nakon ovog igrao se "zlatni set" do 15, gdje je od početka domaćin vodio 7:4, 12:7, a na kraju 15:10 i došao do važne pobjede od 3:2 setovima.

Nakon utakmice trener Trebinjki Mišo Pešić naglasio je da su očekivali jednu tešku utakmicu protiv veoma jake ekipe iz Zvornika.

"Borili smo se koliko smo mogli i mislim da su sve igračice dale svoj maksimum. Posebno bih pohvalio Sofiju Medan. Idemo sada na tri teška gostovanja i mnogo nam znači ova pobjeda da sa jednom dodatnom energijom i motivacijom uđemo u naredna tri kola", rekao je Pešić.

Trebinjke imaju četiri pobjede i tri poraza, i nalaze se na osmom mjestu.

Sportska dvorana Osnovne škole "Jovan Jovanović Zmaj". Sudijski par: Vera Kapor i Mirjana Tošić. Delegat: Nebojša Karadeglić.

ŽOK "Leotar": Berak, Đajić, A. Radović, Bakotić, Divljan, Vukoje, Mijanović, Milović, M. Radović, Turanjanin, Medan, Vulić. Trener: Mišo Pešić.

OK "Drina": Tomić, Stanković, Jevtić, Lojpur, Tomić, Perišić, A. Stojanović, J. Stojanović, Stjepanović, Rosić. Trener: Mladen Subotić.