У 9. колу Прве лиге Републике Српске ЖОК "Леотар" је у Требињу побиједио ОК "Дрина" из Зворника 3:2 (23;25, 25:17, 21:25, 25:22, 15:10). Била је то једна узбудљива и интересантна утакмица са доста преокрета.

Било је успона и падова са обје стране, а боље су се снашле домаће играчице које су имале стрпљења, снаге и самопоуздања у најтежим тренуцима када су биле на ивици пораза.

Велики вјетар у леђа била им је и публика.

Први сет добиле су гошче иако је домаћа екипа водила и са шест поена разлике 20:16. Након преокрета, овај сет је завршен са 23:25 и на тај начин Дрина је дошла до вођства од 0:1.

Током другог сета Требињке су од почетка водиле 4:0, 8:4, 19:12, а на крају је било 25:17 и на тај начин дошло је до изједначења у сетовима 1:1.

У трећем сету, након вођства домаћина 6:3, гошће прелазе у вођство 14:16. Домаћа екипа изједначује на 19:19, али до краја гошће су биле боље и славиле 25:21.

Четврти сет припао је Леотару 25:22. Након почетног вођства гошћи од 2:6 и 3:9 дошло је до изједначења од 12:12. Иде се поен по поен све до резултата 22:22. Тада Леотар прави серију 3:0 и долази до поравњана у сетовима 2:2.

Након овог играо се "златни сет" до 15, гдје је од почетка домаћин водио 7:4, 12:7, а на крају 15:10 и дошао до важне побједе од 3:2 сетовима.

Након утакмице тренер Требињки Мишо Пешић нагласио је да су очекивали једну тешку утакмицу против веома јаке екипе из Зворника.

"Борили смо се колико смо могли и мислим да су све играчице дале свој максимум. Посебно бих похвалио Софију Медан. Идемо сада на три тешка гостовања и много нам значи ова побједа да са једном додатном енергијом и мотивацијом уђемо у наредна три кола", рекао је Пешић.

Требињке имају четири побједе и три пораза, и налазе се на осмом мјесту.

Спортска дворана Основне школе "Јован Јовановић Змај". Судијски пар: Вера Капор и Мирјана Тошић. Делегат: Небојша Карадеглић.

ЖОК "Леотар": Берак, Ђајић, А. Радовић, Бакотић, Дивљан, Вукоје, Мијановић, Миловић, М. Радовић, Турањанин, Медан, Вулић. Тренер: Мишо Пешић.

ОК "Дрина": Томић, Станковић, Јевтић, Лојпур, Томић, Перишић, А. Стојановић, Ј. Стојановић, Стјепановић, Росић. Тренер: Младен Суботић.