U 11. kolu Premijer lige BiH u Nevesinju je RK "Leotar" pobijedio domaćina RK "Hercegovina" 31:36 (13:14).

Sportska dvorana "Nevesinjka" bila je ispunjena do posljednjeg mjesta, a gledaoci su mogli da uživaju u dobroj rukometnoj igri u kojoj su se po prvi put u najkvalitetnijem rukometnom rangu sastale ove dvije ekipe iz Hercegovine.

Ovo je prvi poraz Nevesinjaca u svojoj dvorani, a u Nevesinju je pobijeđen i aktuelni prvak RK "Bosna", a sa RK "Sloboda" nakon 60. minuta bilo je 29:29.

Poveo je Leotar golom Stankovića iz sedmeraca, a u 10. minutu bilo je 3:3. U 18. minutu bilo je 7:6, a u 27. minutu 13:11. Do odlaska na poluvrijeme domaćin nije uspio da da nijedan gol, a gosti su sa tri gola Stankovića otišli na pauzu sa golom prednosti 13:14.

Gosti su poveli na početku drugog poluvremena sa tri gola 15:18 u 34. minutu, a u 40. minutu na semaforu je pisalo 18:23.

Trebinjci su u 49. minutu imali i plus sedam 22:29, a malo kasnije i 25:32. Domaćin je uspio da u 55. minutu smanji na 30:33, ali do kraja utakmice Leotar nije dozvolio preokret i došao je do nove pobjede od 31:36.

Najefikasniji kod domaćina bili su Dragović sa 10 i Tomić sa 8 golova, a kod pobjednika Stanković sa 13 i Dimitrijević sa 10 golova, dok su golmani Knežević i Savović imali zajedno 14 odbrana.

Trebinjci sada zauzimaju drugo mjesto sa 17 bodova, a Hercegovina je na 11. mjestu sa 9 bodova.

U narednom kolu u Trebinje dolazi ekipa RK "Goražde" iz istoimenog grada.

Sportska dvorana "Nevesinjka", 400 gledalaca. Sudijski par: Dejan Berjan i Goran Ilić. Delegat: Zdravko Petković. Isključenja: Hercegovina 3x2, a Leotar 8x2.

RK "Hercegovina": Ivanović 3, Šarenac, Čabrilo 2, Dragović 10, Vujadinović, Vučić, Zečević 3, Cvijanović, Hadrović, Keyn 1, Bratić, Kovač, Karanović 2, Tomić 8, Bešić, Ražnatović 2. Trener: Amar Čavčić.

RK "Leotar": Savović, Veraja, Arizanović, Parežanin 2, Milojević 4, Ninković, Knežević, Ratković 1, Todorov, Babić 4, Smajilbegović 1, Dimitrijević 10, Racković, Uljarević 1, Stanković 13. Trener: Darko Tavrić.