U 3. kolu Prvenstva BiH KK „Leotar” je u Sportskoj dvorani „Miloš Mrdić“ izgubio od KK „Borac“ iz Banjaluke 68:74 (14:15, 17:19, 21:19, 16:21). Trebinjci su i u drugoj utakmici pred svojim navijačima poklekli, a gosti su zasluženo došli do pobjede.

Gosti su bolje otvorili utakmicu i poveli 0:8, a nakon pet minuta bilo je 6:13. Ipak, do kraja prve četvrtine domaćin pravi seriju 8:2 tako da se u drugu četvrtinu ušlo sa rezultatom 14:15.

Tokom druge četvrtine bila je izjadnačena utakmica u kojoj je domaćin u 18. minutu imao neriješeno 26:26 i 29:29, ali im se nije dalo da pređu u vođstvo i na poluvrijeme se otišlo sa rezultatom 31:34.

Gosti su u trećoj četvrtini u 23. minutu došli do plus sedam 35:42. Ipak, domaćin se ne predaje i diše za vratom gostujućoj ekipi.

Trojkom Anđušića u 33. minutu Leotar je došao do prvog vođstva od 57:55, a imao je vođstvo i u 34. minutu 59:57. Tu su domaćini stali i opet su gosti poveli i na kraju došli do zaslužene pobjede od 68:74.

Kod Leotara najefikasniji je bio Albijanić sa 20 koševa, a pratio ga je Anđušić sa 17 koševa, a kod pobjednika Tanasković je imao dabl-dabl učinak od 21 koša i 11 skokova, a Jason je dao 20 koševa.

U narednom koluj Leotar gostuje u Bijeljini ekipi KK “Budućnost BN”.

Sportska dvorana „Miloš Mrdić“, 600 gledalaca. Sudije: Haris Bjedić, Tomislav Stapić, Mario Šutalo.

KK „Leotar“: Milanović 6, Milović, Aleksić, Adžić 5, Milidragović 3, Ninković 2, Šakotić 13, Košanin, Albijanić 20, Anđušić 17, Bojanić 2, N. Đurasović. Trener: Marko Ičelić.

KK „Borac“: Jaron 20, Langović 14, Dragojević, Lakić, Adamović 3, Simić, Rebec 10, Bošković 4, Tanasković 21, Delalić 2. Trener: Zoran Kašćelan.