У 3. колу Првенства БиХ КК „Леотар” је у Спортској дворани „Милош Мрдић“ изгубио од КК „Борац“ из Бањалуке 68:74 (14:15, 17:19, 21:19, 16:21). Требињци су и у другој утакмици пред својим навијачима поклекли, а гости су заслужено дошли до побједе.

Гости су боље отворили утакмицу и повели 0:8, а након пет минута било је 6:13. Ипак, до краја прве четвртине домаћин прави серију 8:2 тако да се у другу четвртину ушло са резултатом 14:15.

Током друге четвртине била је изјадначена утакмица у којој је домаћин у 18. минуту имао неријешено 26:26 и 29:29, али им се није дало да пређу у вођство и на полувријеме се отишло са резултатом 31:34.

Гости су у трећој четвртини у 23. минуту дошли до плус седам 35:42. Ипак, домаћин се не предаје и дише за вратом гостујућој екипи.

Тројком Анђушића у 33. минуту Леотар је дошао до првог вођства од 57:55, а имао је вођство и у 34. минуту 59:57. Ту су домаћини стали и опет су гости повели и на крају дошли до заслужене побједе од 68:74.

Код Леотара најефикаснији је био Албијанић са 20 кошева, а пратио га је Анђушић са 17 кошева, а код побједника Танасковић је имао дабл-дабл учинак од 21 коша и 11 скокова, а Јасон је дао 20 кошева.

У наредном колуј Леотар гостује у Бијељини екипи КК “Будућност БН”.

Спортска дворана „Милош Мрдић“, 600 гледалаца. Судије: Харис Бједић, Томислав Стапић, Марио Шутало.

КК „Леотар“: Милановић 6, Миловић, Алексић, Аџић 5, Милидраговић 3, Нинковић 2, Шакотић 13, Кошанин, Албијанић 20, Анђушић 17, Бојанић 2, Н. Ђурасовић. Тренер: Марко Ичелић.

КК „Борац“: Јарон 20, Ланговић 14, Драгојевић, Лакић, Адамовић 3, Симић, Ребец 10, Бошковић 4, Танасковић 21, Делалић 2. Тренер: Зоран Кашћелан.