Sudija Dragan Kesić bio je danas dvanaesti igrač Borca i učinio je sve što je bilo do njega da banjalučki klub iz Polica odnese tri boda. U najmanju ruku, sramotno suđenje i što je najgore nije ovo prvi put Kesiću da Borcu navlači bodove. Isto je uradio i protiv Tuzla sitija sredinom septembra.

Leotar je danas poražen u Policama od ekipe Borca rezultatom 0:1. Sasvim dovoljno da miljenik sudije Kesića ode iz Trebinja sa tri boda, dok mu je trebinjska publika uzvikivala „lopovi, lopovi“, sudijski tim to nije mnogo doticalo. Svoj zadatak uspješno su završili.

U 16. minutu trebao je biti korner za domaće i svi na stadionu su vidjeli da je Predragović posljednji igrao, ali ne i sudija Kesić.

Nakon prvog poluvremena na stadionu u Policama nije bilo golova, iako su oba tima imali nekoliko dobrih šansi, a pogotovo gosti koji su u finišu prvog dijela preko Jurilja promašili zicer.

Početkom drugog poluvremena Leotar je krenuo nešto ofanzivnije ka golu banjalučkog kluba. Domaći su u 54. minutu tražili penal nakon što su smatrali da je lopta jednog od igrača Borca pogodila u ruku, ali se glavni sudija Kesić nije oglasio.

Nakon odlične akcije i centaršuta loptu je izblokirao Spremo, a domaći su smatrali da je igrao rukom. Ipak, sudija nije tako mislio, a na fotografiji ispod pogledajte ovaj trenutak.

Desetak minuta kasnije Spremo pogađa za 0:1.

U 67. minutu igrač Leotara Uzelac je isključen zbog dva žuta kartona, a crveni karton je zatim dobio i trenr Trebinjaca Maksimović, koji je prethodno imao jedan žuti. Publika na stadionu u Policama zatim je skandirala „lopovi, lopovi“.

Do kraja meča mreže su mirovale, za konačan rezultat Leotar Borac 0:1.

Nakon utakmice trener Leotara Marko Maksimović je na konferenciji za medije dao svoje viđenje crvenog kartona.

"Reagovao sam na svog igrača, nisam reagovao na sudije, a tako je ispalo. To nije bilo upućeno sudiji već mom igraču jer sam želio da napravim izmjenu, jer je Uzelac dobio žuti karton i želio sam da ga zamijenim i sačuvam za utakmicu protiv Sarajeva. Ne krivim ni njega, jer ko je god igrao fudbal, vruća je glava, trenira se i igra" rekao je Maksimović.

Leotar je ostao na 18 bodova, ispred Slobode i Igmana.

U narednom kolu u Trebinje dolazi FK "Sarajevo", a Trebinjci će biti oslabljeni jer neće igrati Milović (treba da odradi još tri utakmice neigranja), Uzelac koji je dobio dva žuta kartona (crveni).

Stadion u Policama, 700 gledalaca. Glavni sudija: Dragan Kesić (Gradiška). Pomoćne sudije: Davor Maksimović (Doboj) i Radislav Kačavenda (Gradiška). Četvrti sudija: Mateo Musa. Delegat: Lazar Martinović (Čapljina). Posmatrač suđenja: Midhat Arnautović (Tuzla). Žuti kartoni: dva Uzelac (crveni), a Spremo, Predragović i Popara kod Borca.

FK "Leotar": R. Perišić, Uzelac, Čubrilo, Milić, Handžić (od 72. minuta M. Perišić), Todorović(od 78. minuta Vulić), Đuderija (od 67. minuta Aćimović), Karić (od 72. minuta Spaić), Šušnjar, Pervan, Georgiev. Trener: Marko Maksimović.

FK "Borac": Ćetković, Ninković, Mrkaić (od 85. minuta Lukić), Predragović (od 90. minuta Popara), Vojnović, Subić, Spremo, Lazić, Kulašin (od 85. minuta Cvijanović), Jurilj, Piščević. Trener: Vinko Marinović.