Судија Драган Кесић био је данас дванаести играч Борца и учинио је све што је било до њега да бањалучки клуб из Полица однесе три бода. У најмању руку, срамотно суђење и што је најгоре није ово први пут Кесићу да Борцу навлачи бодове. Исто је урадио и против Тузла ситија средином септембра.

Леотар је данас поражен у Полицама од екипе Борца резултатом 0:1. Сасвим довољно да миљеник судије Кесића оде из Требиња са три бода, док му је требињска публика узвикивала „лопови, лопови“, судијски тим то није много дотицало. Свој задатак успјешно су завршили.

У 16. минуту требао је бити корнер за домаће и сви на стадиону су видјели да је Предраговић посљедњи играо, али не и судија Кесић.

Након првог полувремена на стадиону у Полицама није било голова, иако су оба тима имали неколико добрих шанси, а поготово гости који су у финишу првог дијела преко Јуриља промашили зицер.

Почетком другог полувремена Леотар је кренуо нешто офанзивније ка голу бањалучког клуба. Домаћи су у 54. минуту тражили пенал након што су сматрали да је лопта једног од играча Борца погодила у руку, али се главни судија Кесић није огласио.

Након одличне акције и центаршута лопту је изблокирао Спремо, а домаћи су сматрали да је играо руком. Ипак, судија није тако мислио, а на фотографији испод погледајте овај тренутак.

Десетак минута касније Спремо погађа за 0:1.

У 67. минуту играч Леотара Узелац је искључен због два жута картона, а црвени картон је затим добио и тренр Требињаца Максимовић, који је претходно имао један жути. Публика на стадиону у Полицама затим је скандирала „лопови, лопови“.

До краја меча мреже су мировале, за коначан резултат Леотар Борац 0:1.

Након утакмице тренер Леотара Марко Максимовић је на конференцији за медије дао своје виђење црвеног картона.

"Реаговао сам на свог играча, нисам реаговао на судије, а тако је испало. То није било упућено судији већ мом играчу јер сам желио да направим измјену, јер је Узелац добио жути картон и желио сам да га замијеним и сачувам за утакмицу против Сарајева. Не кривим ни њега, јер ко је год играо фудбал, врућа је глава, тренира се и игра" рекао је Максимовић.

Леотар је остао на 18 бодова, испред Слободе и Игмана.

У наредном колу у Требиње долази ФК "Сарајево", а Требињци ће бити ослабљени јер неће играти Миловић (треба да одради још три утакмице неиграња), Узелац који је добио два жута картона (црвени).

Стадион у Полицама, 700 гледалаца. Главни судија: Драган Кесић (Градишка). Помоћне судије: Давор Максимовић (Добој) и Радислав Качавенда (Градишка). Четврти судија: Матео Муса. Делегат: Лазар Мартиновић (Чапљина). Посматрач суђења: Мидхат Арнаутовић (Тузла). Жути картони: два Узелац (црвени), а Спремо, Предраговић и Попара код Борца.

ФК "Леотар": Р. Перишић, Узелац, Чубрило, Милић, Ханџић (од 72. минута М. Перишић), Тодоровић(од 78. минута Вулић), Ђудерија (од 67. минута Аћимовић), Карић (од 72. минута Спаић), Шушњар, Перван, Георгиев. Тренер: Марко Максимовић.

ФК "Борац": Ћетковић, Нинковић, Мркаић (од 85. минута Лукић), Предраговић (од 90. минута Попара), Војновић, Субић, Спремо, Лазић, Кулашин (од 85. минута Цвијановић), Јуриљ, Пишчевић. Тренер: Винко Мариновић.