У 10. колу Премијер лиге у Спортској дворани "Милош Мрдић" РК "Леотар" је побиједио РК "Коњух" из Живиница 35:31 (19:14). Ово је седма побједа Требињаца, а екипи Коњуха су нанијели четврти пораз.

Гости су боље отворили утакмицу и у седмом минуту имали су два гола предности 2:4, али домаћин минут касније изједначује на 4:4. Након тога игра се гол за гол све до резултата 9:9 у 19. минуту када серијом 3:0 домаћин долази у предност 12:9.

Леотар полако повећава предност тако да у 29. минуту има и плус шест 18:12, али се на полувријеме одлази са 19:14.

Током другог полувремена домаћин је повећавао предност и у 43. минуту било је 28:19, а плус девет било је и у 50. минуту 32:23. Тада тренер Таврић шаље на паркет млађе снаге које су и завршиле утакмицу, а крајњи резултат је био 35:31.

У наредном колу по први пут званични меч у Премијер лиги и дерби источне Херцеговине одржаће се у Невесињу гдје ће домаћин РК "Херцеговина" дочекати РК "Леотар".

Најефикаснији код Леотар били су Станковић са 11, Милојевић са 8 и Бабић са 7 голова, а код Коњуха Бубић који је дао 5 голова.

Након утакмице тренер Дарко Таврић нагласио је да су његови момци лоше отворили вечерашњу утакмицу.

"Ушли смо неозбиљно у првих десет минута и кад су моји момци схватили да морају да дају максимум резултат је полако прелазио у нашу корист и то је резултирало побједом. Кад год се укаже прилика млади ће добити шансу, а на њима је да искористе своју шансу" рекао је Таврић.

Спортска дворана "Милош Мрдић", 500 гледалаца. Судије: Бранимир Билић и Филип Дуганџић (оба Љубушки). Делегат: Славен Томић (Љубушки). Искључења: Леотар 2x2, а Коњух 4x2. Седмерци: Леотар 2(1), а Коњух 2(2).

РК "Леотар": Савовић, Вераја, Аризановић, Нинковић, Милојевић 8, Парежанин 5, Станковић 11, Ратковић 2, Рацковић, Тодоров, Петровић, Бабић 7, Уљаревић, Смајилбеговић 2, Кнежевић. Тренер: Дарко Таврић.

РК "Коњух": Бечић, Мусић 1, Пејкушић 4, Ахметовић, Модрић 4, Чабаравдић, Даутовић 4, Бубић 5, Мемић 2, Клопић 2, Османхоџић 2, Синановић 1, Халиловић 2, Селимовић 4, Хаџић, А. Камберовић. Тренер: Еминудин Камберовић.