U 2. kolu Prvenstva BiH KK "Leotar" je u Mostaru pobijedio KK "Zrinjski" rezultatom 82:85 (19:18, 21:24, 21:27, 21:26). Ovo je prva pobjeda Trebinjaca u prvenstvu izvojevana na teškom terenu Sportske dvorane "Bijeli Brijeg".

Poveli su gosti sa 0:4, da bi domaćin izjednačio i prešao u vođstvo, ali su gosti ponovo došli u prednost tri minuta prije kraja - 10:14. Ipak, nakon deset minuta semafor je pokazivao 19:18.

Tokom druge četvrtine domaćin povećava svoje vođstvo tako da je u 14. minutu 32:22, ali gosti ponovo dolaze u prednost u 18. minutu na 37:42. Glen trojkom smanjuje razliku tako da se na poluvrijeme otišlo sa 40:42.

U trećoj četvrtini ekipe su se smjenjivale u vođstvu sve do 27. minuta i rezultata 54:54 jer je do kraja treće četvrtine domaćin dao sedam, a gosti 15 te se u posljednjih deset minuta ušlo sa rezultatom 61:69.

Ta prednost se polako topila tako da je trojkom Žunića 24 sekunde do kraja utakmice na semaforu pisalo 81:82.

Luka Anđušić je 13 sekundi do kraja od dva slobodna bacanja iskoristio jedno i Leotar je imao vođstvo od dva poena 81:83. Domaćin je smanjio deset sekundi prije kraja iz slobodnih bacanja na 82:83 preko Džajića (pogodio jedno od dva), da bi Šakotić samo sekund kasnije pogodio oba slobodna bacanja i na semaforu je pisalo 82:85.

Domaćin je imao napad za izjednačenje, ali nisu pogodili šut za tri poena. Tako da je Leotar došao do važne pobjede.

Kod domaćina najefikasniji su bili Amerikanci Glen sa 25 i Maksel sa 19 koševa, a kod Leotara novi igrač koji je debitovao večeras Luka Anđušić sa 23, Šakotić sa 16, te Milanović i Albijanić sa po 9 koševa.

U narednom kolu u Trebinje dolazi KK "Borac" iz Banjaluke.

KK "Zrinjski": Glen 25, Soldo 1, Maxwell 19, Ćerkezović 3, Andrijanić 3, Božić, Zlomislić, Žunić 6, Mansour 2, Džajić 11, Pazin, Spago 12. Trener: Kristijan Marić.

KK "Leotar": Adžić 2, Milidragović 1, Šakotić 16, Albijanić 9, Anđušić 23, Milanović 9, Milović, Aleksić 5, Ninković 9, Košanin 7, Bojanić 4, N. Đurasović. Trener: Marko Ičelić.