У 2. колу Првенства БиХ КК "Леотар" је у Мостару побиједио КК "Зрињски" резултатом 82:85 (19:18, 21:24, 21:27, 21:26). Ово је прва побједа Требињаца у првенству извојевана на тешком терену Спортске дворане "Бијели Бријег".

Повели су гости са 0:4, да би домаћин изједначио и прешао у вођство, али су гости поново дошли у предност три минута прије краја - 10:14. Ипак, након десет минута семафор је показивао 19:18.

Током друге четвртине домаћин повећава своје вођство тако да је у 14. минуту 32:22, али гости поново долазе у предност у 18. минуту на 37:42. Глен тројком смањује разлику тако да се на полувријеме отишло са 40:42.

У трећој четвртини екипе су се смјењивале у вођству све до 27. минута и резултата 54:54 јер је до краја треће четвртине домаћин дао седам, а гости 15 те се у посљедњих десет минута ушло са резултатом 61:69.

Та предност се полако топила тако да је тројком Жунића 24 секунде до краја утакмице на семафору писало 81:82.

Лука Анђушић је 13 секунди до краја од два слободна бацања искористио једно и Леотар је имао вођство од два поена 81:83. Домаћин је смањио десет секунди прије краја из слободних бацања на 82:83 преко Џајића (погодио једно од два), да би Шакотић само секунд касније погодио оба слободна бацања и на семафору је писало 82:85.

Домаћин је имао напад за изједначење, али нису погодили шут за три поена. Тако да је Леотар дошао до важне побједе.

Код домаћина најефикаснији су били Американци Глен са 25 и Максел са 19 кошева, а код Леотара нови играч који је дебитовао вечерас Лука Анђушић са 23, Шакотић са 16, те Милановић и Албијанић са по 9 кошева.

У наредном колу у Требиње долази КК "Борац" из Бањалуке.

КК "Зрињски": Глен 25, Солдо 1, Маxwелл 19, Ћеркезовић 3, Андријанић 3, Божић, Зломислић, Жунић 6, Мансоур 2, Џајић 11, Пазин, Спаго 12. Тренер: Кристијан Марић.

КК "Леотар": Аџић 2, Милидраговић 1, Шакотић 16, Албијанић 9, Анђушић 23, Милановић 9, Миловић, Алексић 5, Нинковић 9, Кошанин 7, Бојанић 4, Н. Ђурасовић. Тренер: Марко Ичелић.