U 1. kolu Prvenstva BiH KK „Leotar“ je u Sportskoj dvorani „Miloš Mrdić“ poražen od ekipe KK „Slavija“ iz Istočnog Sarajeva 73:80 (17:16, 13:19, 24:21, 19:24).

Očekivao se veći broj gledalaca na početku sezone, ali lijepa slika viđena je na trib8nama, sa kojih je ekipa sa stručnim štabom RK “Leotar” došla da navija i bodri svoje prijatelje iz košarkaške ekipe.

Svi oni koji su očekivali jednu tvrdu i neizvjesnu utakmicu vidjeli su je tokom prvog poluvremena. Tokom prve četvrtine ekipe su se mijenjale u vođstvu, ali prvih deset minuta pripalo je domaćinu sa 17:16. Zanimljivo je da su prvih osam slobodnih bacanja (ukupno sa obje strane) promašile obje ekipe.

Na početku druge četvrtine domaćin serijom 5:0 dolazi do vođstva od 22:16, ali gosti polako sređuju svoje redove tako da su u 15. minutu imali koš prednosti 21:22, a na poluvrijeme se otišlo sa rezultatom 30:35, jer su gosti u ovom periodu bili bolji 13:19.

I u trećem periodu viđena je neizvjesna igra, a ovaj period domaćin je dobio sa 24:21 tako da se u posljednjih deset minuta ušlo sa rezultatom 54:56.

Gosti u posljednjoj četvrtini polako povećavaju razliku i u 36. minutu na semaforu je pisalo 65:73, a samo minut kasnije 68:78. Do kraja utakmice Trebinjci su se trudili, ali poraz je bio neminovan i to sa rezultatom 73:80.

Mnogo toga nije štimalo u redovima Leotara i treba se još proliti dosta znoja na treninzima da dođe do bolje sihronizacije u igri, jer je večeras bilo puno grešaka, a Slavija je bila bolja u skoku 37 naprema 29, kao i u pogocima ispod koša 50 prema Leotarovih 34...

Na kraju moramo reći da je to bila zaslužena pobjeda gostiju.

Najbolji u redovima domaćina bio je Šakotić koji je imao dabl-dabl od 16 koševa i 12 asistencija, a Adžić je dao 15, Košanin 11 i Ninković 10 koševa, a kod gostiju najefikasniji je bio Damjanović sa 21 košem, ali Penava je imao dabl-dabl od 11 koševa i 10 skokova.

U narednom kolu Trebinjci gostuju u Mostaru gdje ih dočekuje KK „Zrinjski“.

Sportska dvorana „Miloš Mrdić“, 500 gledalaca. Sudijska trojka: Ivan Milićević, Adnan Kajan i Mario Jurković.

KK „Leotar“: Milanović 2, Riđešić, Aleksić 2, Adžić 15, Mijatović, Milidragović 3, Ninković 10, Šakotić 16, Košanin 11, Albijanić 6, Bojanić, N. Đurasović 8. Trener: Marko Ičelić.

KK „Slavija“: Arslanagić 2, Foreman 12, Kočić 16, Šehovac, Elez, Tunguz 4, Njegovanović 9, Penava 11, Lalović, Bojović 1, Krunić 4, Damjanović 21. Trener: Srđan Stanić.