У 1. колу Првенства БиХ КК „Леотар“ је у Спортској дворани „Милош Мрдић“ поражен од екипе КК „Славија“ из Источног Сарајева 73:80 (17:16, 13:19, 24:21, 19:24).

Очекивао се већи број гледалаца на почетку сезоне, али лијепа слика виђена је на триб8нама, са којих је екипа са стручним штабом РК “Леотар” дошла да навија и бодри своје пријатеље из кошаркашке екипе.

Сви они који су очекивали једну тврду и неизвјесну утакмицу видјели су је током првог полувремена. Током прве четвртине екипе су се мијењале у вођству, али првих десет минута припало је домаћину са 17:16. Занимљиво је да су првих осам слободних бацања (укупно са обје стране) промашиле обје екипе.

На почетку друге четвртине домаћин серијом 5:0 долази до вођства од 22:16, али гости полако сређују своје редове тако да су у 15. минуту имали кош предности 21:22, а на полувријеме се отишло са резултатом 30:35, јер су гости у овом периоду били бољи 13:19.

И у трећем периоду виђена је неизвјесна игра, а овај период домаћин је добио са 24:21 тако да се у посљедњих десет минута ушло са резултатом 54:56.

Гости у посљедњој четвртини полако повећавају разлику и у 36. минуту на семафору је писало 65:73, а само минут касније 68:78. До краја утакмице Требињци су се трудили, али пораз је био неминован и то са резултатом 73:80.

Много тога није штимало у редовима Леотара и треба се још пролити доста зноја на тренинзима да дође до боље сихронизације у игри, јер је вечерас било пуно грешака, а Славија је била боља у скоку 37 напрема 29, као и у погоцима испод коша 50 према Леотарових 34...

На крају морамо рећи да је то била заслужена побједа гостију.

Најбољи у редовима домаћина био је Шакотић који је имао дабл-дабл од 16 кошева и 12 асистенција, а Аџић је дао 15, Кошанин 11 и Нинковић 10 кошева, а код гостију најефикаснији је био Дамјановић са 21 кошем, али Пенава је имао дабл-дабл од 11 кошева и 10 скокова.

У наредном колу Требињци гостују у Мостару гдје их дочекује КК „Зрињски“.

Спортска дворана „Милош Мрдић“, 500 гледалаца. Судијска тројка: Иван Милићевић, Аднан Кајан и Марио Јурковић.

КК „Леотар“: Милановић 2, Риђешић, Алексић 2, Аџић 15, Мијатовић, Милидраговић 3, Нинковић 10, Шакотић 16, Кошанин 11, Албијанић 6, Бојанић, Н. Ђурасовић 8. Тренер: Марко Ичелић.

КК „Славија“: Арсланагић 2, Фореман 12, Кочић 16, Шеховац, Елез, Тунгуз 4, Његовановић 9, Пенава 11, Лаловић, Бојовић 1, Крунић 4, Дамјановић 21. Тренер: Срђан Станић.