U 16. kolu Premijer lige BiH FK "Velež" iz Mostara pobijedio je FK "Leotar" 1:0 (0:0).Ovom pobjedom Mostarci su otišli na 22 boda, a Trebinjci su ostali na 15.

Tokom prvog poluvremena nije bilo golova, a ni prilika jer se većinom igralo na sredini terena. U drugih 45 minuta viđen je bolji fudbal, ali i jedan gol.

Pobjedonosni gol dao je rezervista Mostaraca Pantelić u 65. minutu nakon asistencije rezerviste Anđušića, a obojica su ušli samo minut ranije u igru.

Mostarci su u 70. minutu imali priliku preko Anđušića, ali je golman gostiju odbranio njegov šut. Leotar je ostao bez rezervnog golmana Perišića u 86. minutu. Sudija Njegomirović mu je dao crveni karton jer je napravio prekršaj nad Pantelićem van šesnaest metara. Tako su gosti bili bez golmana u narednih šest minuta, a na gol je stao Đajić.

U samoj završnici aćimović je imao priliku da izjednači, ali golman Bogdanović je bio na mjestu. Ovo je deveti poraz Leotara.

U narednom kolu u Trebinje dolazi FK "Tuzla City".

Stadion "Perica Pero Pavlović" Gabela. Glavni sudija: Aleksandar Njegomirović (Prnjavor). Pomoćne sudije: Goran Dujak (Odžak) i Dženan Milić (Sarajevo). Četvrti sudija: Elvedin Topuzović (Tuzla). Delegat: Amir Hadžić (Velika Kladuša).

FK "Velež": Bogdanović, Bajrić, Zeljković, Haskić (od 90+3. minuta Vehabović), Blagojević, Gosto (od 46. minuta Ovčina), Hasanović (od 64. minuta Anđušić), Ikić, Halilović (od 83. minuta Pršeš), Zajmović (od 64. minuta Pantelić), Dejanović.

FK "Leotar": Puletić (od 55. minuta R. Perišić), Milović, Uzelac, Čubrilo, Aćimović, Đajić, Đuderija (od 60. minuta Stojković), Cmiljanović, Karić (od 67. minuta Todorović), Čavić (od 67. minuta Matković), Georgiev.