У 16. колу Премијер лиге БиХ ФК "Вележ" из Мостара побиједио је ФК "Леотар" 1:0 (0:0).Овом побједом Мостарци су отишли на 22 бода, а Требињци су остали на 15.

Током првог полувремена није било голова, а ни прилика јер се већином играло на средини терена. У других 45 минута виђен је бољи фудбал, али и један гол.

Побједоносни гол дао је резервиста Мостараца Пантелић у 65. минуту након асистенције резервисте Анђушића, а обојица су ушли само минут раније у игру.

Мостарци су у 70. минуту имали прилику преко Анђушића, али је голман гостију одбранио његов шут. Леотар је остао без резервног голмана Перишића у 86. минуту. Судија Његомировић му је дао црвени картон јер је направио прекршај над Пантелићем ван шеснаест метара. Тако су гости били без голмана у наредних шест минута, а на гол је стао Ђајић.

У самој завршници аћимовић је имао прилику да изједначи, али голман Богдановић је био на мјесту. Ово је девети пораз Леотара.

У наредном колу у Требиње долази ФК "Тузла Цитy".

Стадион "Перица Перо Павловић" Габела. Главни судија: Александар Његомировић (Прњавор). Помоћне судије: Горан Дујак (Оџак) и Џенан Милић (Сарајево). Четврти судија: Елведин Топузовић (Тузла). Делегат: Амир Хаџић (Велика Кладуша).

ФК "Вележ": Богдановић, Бајрић, Зељковић, Хаскић (од 90+3. минута Вехабовић), Благојевић, Госто (од 46. минута Овчина), Хасановић (од 64. минута Анђушић), Икић, Халиловић (од 83. минута Пршеш), Зајмовић (од 64. минута Пантелић), Дејановић.

ФК "Леотар": Пулетић (од 55. минута Р. Перишић), Миловић, Узелац, Чубрило, Аћимовић, Ђајић, Ђудерија (од 60. минута Стојковић), Цмиљановић, Карић (од 67. минута Тодоровић), Чавић (од 67. минута Матковић), Георгиев.