У 8. колу Премијер лиге БИХ РК "Леотар" је у Спортској дворани "Милош Мрдић" побиједио РК "Вогошћа" из истоименог мјеста 32:29 (14:12). Овом побједом Требињци су замијенили мјеста на табели са својим противником тако да се сада налазе на другом мјесту са шест побједа, једним неријешеним резултатом и једним поразом.

Домаћин је константно водио током првог полувремена са једним голом разлике све до 21. минута када је на семафору писало 9:9. Тада је Леотар, у наредна три минута, дошао до предности од три гола - 12:9. До одласка на одмор гости су смањили разлику на 14:12.

Екипа Леотара предност од два гола одржавала је све до 49. минута када је серијом 2:0 дошла до предности од четири гола 27:23. Домаћин је одржавао предност, а у 57. минуту је повећао на 32:26. До краја утакмице гости су направили серију од 0:3 за коначних 32:29.

Најефикаснији код побједника били су Парежанин са 8 и Бабић са 6 голова, док су голмани Савовић и Кнежевић имали заједно 13 одбрана, а код гостију најбољи је био Мемић са 6 голова.

Након утакмице тренер Дарко Таврић је нагласио да је утакмицу пресудила боља припрема његових играча.

"Погодили смо неке важне шутеве, били смо концентрисанији у јако битним тренуцима и успјели смо на крају да преломило на нашу страну. Јако нам је било стало да побиједимо Вогошћу јер је она била друга на табели", рекао је Таврић.

Спортска дворана "Милош Мрдић", 500 гледалаца. Судијски пар: Бранимир Билић и Филип Дуганџић (оба Љубушки). Делегат: Зденко Алпеза (Мостар). Искључења: Леотар 2x2, а Вогошћа 2x2. Седмерци: Леотар 3(2), а Вогошћа 2(2).

У наредном колу Требињци гостују РК "Криваја" у Завидовићима.

РК "Леотар": Савовић, Вераја, Аризановић, Нинковић, Милојевић 2, Парежанин 8, Станковић 5, Ратковић 3, Тодоров, Петровић, Бабић 6, Уљаревић, МИћевић, Смајилбеговић 3, Димитријевић 4, Кнежевић. Тренер: Дарко Таврић.

РК "Вогошћа": Мутапчић, Јамаковић, Кадрић 2, Чордалија, Грујић 5, Трапара, Тахировић, Омбаша 5, Семић 2, Јелачић 1, Мемић 6, Шестан, Бурић 2, Исаковић 4, Џемиџић 1, Омановић 1. Тренер: Сенад Скопљак.