У 6. колу Премијер лиге БиХ РК „Леотар“ је побиједио „Искру“ из Бугојна 42:38 (21:16). Ово је пета побједа Требињаца и уз један неријешени резултат налазе се на врху табеле.

Домаћин је повео 2:0, а у осмом минуту било је 7:3. Гости изједначују на 8:8 у 12. минуту, око 20. минута имају и минимално вођство од 14:15. Након тога је домаћин направио серију од 7:1, тако да се на полувријеме отишло са резултатом 21:16.

Током другог полувремена гости полако смањују резултат тако да је у 46. минуту Искра дошла на минус гол разлике 30:29. Екипа Леотара опет иде на четири гола разлике тако да је након 60 минута на семафору писало 42:38.

Најефикаснији у редовима побједника били су Станковић са 11, Милојевић и Парежанин са по 8 голова, а код гостију Чекић са 10 голова.

Након утакмице тренер Дарко Таврић је нагласио да су једино двије ствари добре побједа и два нова бода.

"Екипа Искре није нимало наивна екипа и није било добро вечерас. Ако желимо да урадимо оно за чим тежимо мора да буде далеко боље”, рекао је Таврић.

У наредном колу Леотар гостује у Љубушком РК „Извиђач ЦО“.

Спортска дворана „Милош Мрдић“, 400 гледалаца. Судијски пар: Жарко Хрстић и Анте Рашић (оба Љубушки). Делегат: Славен Томић (Љубушки). Искључења: Леотар 4x2, а Искра 3x2. Седмерци: 3(3), а Искра 7(6).

РК „Леотар“: Савовић, Вераја, Аризановић 4, Нинковић, Милојевић 8, Парежанин 8, Станковић 11, Ратковић 1, Тодоров, Петровић, Бабић, Уљаревић 2, Мичевић, Смајилбеговић 3, Димитријевић 5, Кнежевић. Тренер: Дарко Таврић.

МРК „Искра“. Перић, Кондић 6, Шишић, Бостан 5, Зукић 4, Кос, Љутић 6, Чекић 10, Стојаноски, Јанковић 5, Тодоровић 2, Халиловић, Пурић, Кежић 1. Тренер: Амир Шахман.