U 14. kolu Premijer lige BiH FK "Leotar" je u Trebinju remizirao 1:1 sa ekipom "Zrinjskog" iz Mostara. U prelijepoj fudbalskoj predstavi prvog i posljednjeg na tabeli gledaoci su mogli (bilo ih je najviše u sezoni) da gledaju jednu borbenu utakmicu sa obje strane.

Nakon dužeg vremena u Trebinje je došlo oko 200 navijača iz Mostara koji su svojim navijanjem kao i domaći navijači "Tigrovi" dali svoj doprinos ovoj fudbalskoj utakmici.

Za svaki metar terena viđena je borba obje ekipe, a prvi put još od 2013. godine Trebinjci nisu poraženi u utakmicama protiv Plemića.

Gosti su poveli u 11. minutu kada je jednu dubinsku loptu Jankovića, prihvatio Bilbija i lobovao golmana Puletića. Na taj način Zrinjski je došao u vođstvo od 0:1.

Domaćin se nije demoralisao i u 40. minutu rezultat je izjednačen. Bivši igrač Mostaraca Handžić je sa 18 metara topovskim udarcem pogodio desni ugao Čandrićevog gola i skinuo paučinu sa gola gostiju. Prelijep gol, a ovo je bio Handžićev treći u prvenstvu.

Neriješenim rezultatom 1:1 otišlo se na poluvrijeme.

Tokom drugog dijela viđena je jedna rovovska utakmica. Golman Puletić istakao se i u 89. minuti kada je skinuo odličan udarac Jankovića iz slobodnog udarca, a nakon toga i Bilbija je šutirao glavom, ali Puletić je bio opet na mjestu.

Nakon utakmice trener Marko Maksimović je rekao da su prezadovoljni bodom koji će im puno značiti.

"Možda smo ga danas i najmanje zaslužili. Ako gledamo sigurno smo ga protiv Željezničara zaslužili, kao i pobjedu protiv Slobode. Fudbal tako namiri, a imali smo Zrinjskog koji je odlična ekipa. Mi i dalje imamo svoje probleme, ali polako idemo prema svome maksimumu, a to je da skupimo što više bodova do zime i da budemo konkurentni. Tada će se uspostaviti sistem radnih navika, radne etike i doći će rezultat", jasan je Maksimović.

U narednom kolu u Trebinje dolazi NK "Široki" iz Širokog Brijega.

Stadion u Policama, 1.300 gledalaca. Glavni sudija: Adis Mulahasanović(Sarajevo). Pomoćne sudije: Dženan Milić (Sarajevo) i Mirza Čejvanović ( Tuzla). Četvrti sudija: Admir Šehović (Sarajevo). Delegat: Frano Klišanin (Podhum). Žuti kartoni: Puletić (Leotar), a Bekić (Zrinjski).

FK "Leotar": Puletić, Milović, Uzelac, Čubrilo, Stojković (od 69. minuta Milić), Handžić, Aćimović(od 61.minuta Todorović), Đajić, Cmiljanović (od 69. minuta Georgiev), Čavić (od 51. minuta Karić), Matković (od 69. minuta Šušnjar). Trener: Marko Maksimović.

HŠK "Zrinjski": Čondrić, Barišić, Ćorluka (od 74. minuta Gazzetta), Bekić, Ćuže (od 46. minuta Zlomislić), Jakovljević, Sučić (od 60. minuta Sabljić), Stranput (od 46. minuta Malekinušić), Janković, Tičinović (od 60. minuta Ilinković), Bilbija. Trener: Sergej Jakirović.