У 14. колу Премијер лиге БиХ ФК "Леотар" је у Требињу ремизирао 1:1 са екипом "Зрињског" из Мостара. У прелијепој фудбалској представи првог и посљедњег на табели гледаоци су могли (било их је највише у сезони) да гледају једну борбену утакмицу са обје стране.

Након дужег времена у Требиње је дошло око 200 навијача из Мостара који су својим навијањем као и домаћи навијачи "Тигрови" дали свој допринос овој фудбалској утакмици.

За сваки метар терена виђена је борба обје екипе, а први пут још од 2013. године Требињци нису поражени у утакмицама против Племића.

Гости су повели у 11. минуту када је једну дубинску лопту Јанковића, прихватио Билбија и лобовао голмана Пулетића. На тај начин Зрињски је дошао у вођство од 0:1.

Домаћин се није деморалисао и у 40. минуту резултат је изједначен. Бивши играч Мостараца Ханџић је са 18 метара топовским ударцем погодио десни угао Чандрићевог гола и скинуо паучину са гола гостију. Прелијеп гол, а ово је био Ханџићев трећи у првенству.

Неријешеним резултатом 1:1 отишло се на полувријеме.

Током другог дијела виђена је једна рововска утакмица. Голман Пулетић истакао се и у 89. минути када је скинуо одличан ударац Јанковића из слободног ударца, а након тога и Билбија је шутирао главом, али Пулетић је био опет на мјесту.

Након утакмице тренер Марко Максимовић је рекао да су презадовољни бодом који ће им пуно значити.

"Можда смо га данас и најмање заслужили. Ако гледамо сигурно смо га против Жељезничара заслужили, као и побједу против Слободе. Фудбал тако намири, а имали смо Зрињског који је одлична екипа. Ми и даље имамо своје проблеме, али полако идемо према своме максимуму, а то је да скупимо што више бодова до зиме и да будемо конкурентни. Тада ће се успоставити систем радних навика, радне етике и доћи ће резултат", јасан је Максимовић.

У наредном колу у Требиње долази НК "Широки" из Широког Бријега.

Стадион у Полицама, 1.300 гледалаца. Главни судија: Адис Мулахасановић(Сарајево). Помоћне судије: Џенан Милић (Сарајево) и Мирза Чејвановић ( Тузла). Четврти судија: Адмир Шеховић (Сарајево). Делегат: Франо Клишанин (Подхум). Жути картони: Пулетић (Леотар), а Бекић (Зрињски).

ФК "Леотар": Пулетић, Миловић, Узелац, Чубрило, Стојковић (од 69. минута Милић), Ханџић, Аћимовић(од 61.минута Тодоровић), Ђајић, Цмиљановић (од 69. минута Георгиев), Чавић (од 51. минута Карић), Матковић (од 69. минута Шушњар). Тренер: Марко Максимовић.

ХШК "Зрињски": Чондрић, Баришић, Ћорлука (од 74. минута Газзетта), Бекић, Ћуже (од 46. минута Зломислић), Јаковљевић, Сучић (од 60. минута Сабљић), Странпут (од 46. минута Малекинушић), Јанковић, Тичиновић (од 60. минута Илинковић), Билбија. Тренер: Сергеј Јакировић.