У 1. колу Прве лиге Републике Српске ЖРК "Леотар" је у Теслићу играо 19:19 (8:10) са домаћом РК "Борја". На отварању сезоне млада екипа Леотара освојила је прве првенствене бодове.

Екипа већином састављена од играчица које су на гостовању у Теслићу одиграле своју прву првенствену утакмицу показала је да посједује велики потенцијал и да се у будућности може рачунати на ове дјевојке.

Леотарове младе снаге предвођене јединим искусним капитеном Тањом Ратковић дале су свој максимум на терену. Требињке су од почетка утакмице водиле 0:2, и током првог полувремена одржавале су ту предност иако је два пута било и четири гола предности 3:7 и 5:9. Ипак се на паузу отишло са резултатом 8:10.

Леотар је у других 30. минута имао предност од шест голова 10:16, али домаће играчице серијом 5:0 долазе до 15:16. Неколико минута прије краја гошће су имале вођство од 16:19, али чудним одлукама судијског пара Борја долази до изједначења 19:19 и то је био коначан резултат утакмице.

Најефикаснији у редовима екипе из Теслића биле су Н. Ђурић са 9 и Недић са 7 голова, а код гошћи Ратковић са 12 и Бркан са 4 гола.

У наредном колу у Требиње долази РК "Рогатица" из истоименог мјеста.

РК "Борја": Бабић, Томрек, Н. Ђурић 9, Девић, Алексић 1, Лазић, Недић 7, Рахмановић, Илиндић, Бабић, Кљечанин, Радељак, Ђекић, Ј. Ђурић 2. Тренер: М. Милошевић.

ЖРК "Леотар": К. Којовић, С. Којовић 1, Шишић, Спаић, Вукоје 2, Бујаковић, Грубачић, Бркан 4, Ратковић 12. Тренери: Здравко Комненовић и Борис Вулетић.