У 3. колу Премијер лиге БиХ РК "Леотар" је у дербију кола у Спортској дворани "Милош Мрдић" побиједио РК "Слобода" из Тузле 30:20 (16:8). На овај начин Тузлацима је нанио први пораз у овом првенству.

Нико није очекивао оваку убједљиву побједу Требињаца који су одлично одиграли утакмицу.

На крилима голмана Милоша Кнежевића који је прво име вечерашње утакмице јер је у првих пола сата имао 13 одбрана, а од тога минимум 10 зицера, играчи Леотара су се разиграли. Ишло им је све од руку, а на семафору је расла разлика. Он је унио деконцентрацију у редовима играча Слободе који су играли нервозно током првог полувремена, а и током других 30 минута гостујућа екипа није ништа показала иако у својим редовима има одличне појединце.

Гости су први дали гол, али већ у деветом минуту било је 3:1, а у 11. минуту 5:3. Тек након тога домаћи рукометаши праве серију 6:0 и у 21. минуту било је 11:3. На одмор се отишло резултатом 16:8.

Током другог полувремена домаћин одржава разлику да би у 45. минуту дошао и до највеће разлике на утакмици плус 11 (24:13), а ова разлика је достигнута и при резултату 28:17, 29:18, 30:19.

Након 60. минута било је 30:20.

Најбољи појединци код домаћина, уз поменутог голмана Кнежевића који је на крају имао 16 одбрана, били су Парежанин са 7, Ратковић и Смајилбеговић са по 5 голова, а код гостију најефикаснији су били Бечић и Чичкушић са по 5 голова.

Након утакмице тренер Дарко Таврић је нагласио да је екипа Слободе ове године најавила борбу за прво мјесто и да је састављена од одличних појединаца што је био додатни мотив за његове момке да се на терену у Требињу пита његова екипа.

"Вечерас смо били бољи од првог до посљедњег минута и мислим да смо сасвим заслужено побиједили што резултат на крају говори. Све честитке мојим момцима на једној паметној и срчаној игри. Ми смо имали велику жељу да их побиједимо јер ми желимо да побјеђујемо. Идемо корак по корак", јасан је Таврић.

У наредном колу Требињци гостују у Високом екипи РК "Босна".

Спортска дворана "Милош Мрдић", 500 гледалаца. Судијски пар: Амар Коњичанин и Дино Коњичанин (оба Високо). Делегат: Аријана Војић (Бихаћ). Искључења: Леотар 3x2, а Слобода 5x2. Седмерци: Леотар 3(3), а Слобода 3(2).

РК "Леотар": Савовић, Вераја, Аризановић, Нинковић, Милојевић 4, Парежанин 7, Станковић 3, Ратковић 5, Рацковић, Тодоров, Бабић, Уљаревић 2, Мићевић, Смајилбеговић 5, Димитријевић 4, Кнежевић. Тренер: Дарко Таврић.

РК "Слобода": Драгичевић, Мехинагић 3, Вујовић, Сухоњић 2, Овчина 1, Ђукић, З. Чајић, Р. Чајић, Пирић, Карахоџић, Буљина 3, Борозан, Милкунић, Бечић 5, Јусић 1, Чичкушић 5. Тренер: Синиша Маркота.