FK "Leotar" je prošao u osminu finala Kupa Republike Srpske "dr Milan Jelić" jer je nakon izvođenja penala bio bolji u Šamcu od FK "Borac" 0:3, a u regularnom dijelu utakmice bilo je 1:1.

Junak ove utakmice bio je golman Trebinjaca Risto Perišić.

Domaća ekipa koja je član Druge lige Republike Srpske (grupa Zapad) povela je u petom minutu golom Janka Dujmušića. Gledaoci su do odlaska na poluvrijeme vidjeli samo taj gol.Tokom drugih 45. minuta Trebinjci su izjednačili u 85. minutu preko Srđana Vulića. Rezultatom 1:1 završena je ova zanimljiva utakmica i nakon toga pristupilo se izvođenju jedanaesteraca.

Trebinjski premijerligaš je dao tri gola, a golman Perišić je odbranio tri udarca sa bijele tačke i na taj način omogućio svojoj ekipi da uđe među 16 najboljih ekipa u najmasovnijem takmičenju u Republici Srpskoj.

Glavni sudija: Stefan Đukić (Ugljevik). Pomoćne sudije: Goran Lakić i Aleksandar Lojpur (obojica iz Brčkog). Žuti kartoni: Maslić, Nišić, Blagojević, Jaćimović i Marčeta (Borac).

FK "Borac": Maslić, Nišić(od 58.minuta Arsenić), Blagojević (od 82. minuta Sjenčić), Jaćimović, Bijelić, Dujmušić (od 34. minuta Adžić), Marčeta, Mićić, Majić, Perić, Maksimović.

FK "Leotar": Perišić, Glogovac (od 85. minuta Ćorović), Milić, Kolak (od 70. minuta Tadić), Cvetković, Matković, Albijanić, Medan (od 85. minuta Botić), Kapor (od 52. minuta Pandžić), Vulić, Spaić. Trener: Oleg Ćurić.