ФК "Леотар" је прошао у осмину финала Купа Републике Српске "др Милан Јелић" јер је након извођења пенала био бољи у Шамцу од ФК "Борац" 0:3, а у регуларном дијелу утакмице било је 1:1.

Јунак ове утакмице био је голман Требињаца Ристо Перишић.

Домаћа екипа која је члан Друге лиге Републике Српске (група Запад) повела је у петом минуту голом Јанка Дујмушића. Гледаоци су до одласка на полувријеме видјели само тај гол.Током других 45. минута Требињци су изједначили у 85. минуту преко Срђана Вулића. Резултатом 1:1 завршена је ова занимљива утакмица и након тога приступило се извођењу једанаестераца.

Требињски премијерлигаш је дао три гола, а голман Перишић је одбранио три ударца са бијеле тачке и на тај начин омогућио својој екипи да уђе међу 16 најбољих екипа у најмасовнијем такмичењу у Републици Српској.

Главни судија: Стефан Ђукић (Угљевик). Помоћне судије: Горан Лакић и Александар Лојпур (обојица из Брчког). Жути картони: Маслић, Нишић, Благојевић, Јаћимовић и Марчета (Борац).

ФК "Борац": Маслић, Нишић(од 58.минута Арсенић), Благојевић (од 82. минута Сјенчић), Јаћимовић, Бијелић, Дујмушић (од 34. минута Аџић), Марчета, Мићић, Мајић, Перић, Максимовић.

ФК "Леотар": Перишић, Глоговац (од 85. минута Ћоровић), Милић, Колак (од 70. минута Тадић), Цветковић, Матковић, Албијанић, Медан (од 85. минута Ботић), Капор (од 52. минута Панџић), Вулић, Спаић. Тренер: Олег Ћурић.